- Podtatranské noviny - http://www.podtatranske-noviny.sk -

Popradské líšky sa stali majsterkami Slovenska

V Martine cez víkend vyvrcholila sezóna 2018/19 Extraligy žien.

Patrícia Gorecká skórovala v každom zo štyroch finálových dueloch. (Snímka: mik)

Po domácom dvojzápase si hokejistky spod Tatier do Turca odvážali dva zlaté mečbaly. V sobotu však Martinčanky predviedli v úvodnej dvadsaťminútovke trojgólovú smršť, ale Poprad sa gólmi Patrície Goreckej a Anny Džurňákovej dotiahol aspoň na konečných 3:2. Nedeľný súboj sa taktiež nevyvíjal dobre, pretože Martinčanky po dvoch tretinách viedli 3:1, keď za hostky opäť skórovala veteránka Džurňáková. „Líšky“ sa do záveru zmobilizovali a Laura Šuliková, Petronela Novotná, Patrícia Gorecká a Bianka Šuliková zrealizovali famózny obrat. Poprad zvíťazil 3:5, vo finálovej sérii 3:1, takže krky dievčat spod Tatier po ročnej prestávke, v ktorej získali „iba“ bronz, ozdobili zlaté medaily.

Zlaté Popradčanky. (Snímka: Alojz Handzuš [1])

Titul za trpezlivú prácu

„Veľmi vyrovnaná séria. Vedeli sme, že družstvo, ktoré zdolalo Prešov, nemôže byť slabé. Pred play-off sa posilnili o množstvo hráčok vrátane expopradčaniek, ktoré veľmi dobre poznáme. Paradoxne v sobotu, keď sme prehrali, to bol z našej strany najlepší zápas proti Martinu, ale v nedeľu v záverečnej tretine zvíťazilo srdiečko. Sú dva možné tituly. Manažérsky znamená, že pred play-off si pripravíte peniažky a zoberiete dievčatá, aby ste hrali o titul. Druhý vzniká trpezlivou prácou po celý rok, čo je naša cesta. Dievčatá poznám, takže som vedel, že ak budeme hrať celý čas na tri päťky, tak súpera zlomíme. Družstvu som dôveroval a som na dievčatá hrdý. Sú najmladším tímom v lige, ale to, čo urobili a ako ten zápas otočili, ako hrali v celej sérii, za to im patrí obrovská poklona. Samozrejme, ďakujeme aj sponzorom, realizačnému tímu a všetkým ľuďom, ktorí okolo nás sú a veria nám,“ vyjadril sa nadšený tréner Ivan Bednár, ktorý bol túto sezónu bez Milana Skokana na lavičke prvýkrát: „Pán Skokan ma posledné sezóny nechal robiť samého, ale vždy bol s nami ako aj teraz. Je to v podstate taký môj guru. Veľmi si ho vážim, pretože ma naučil trénerskej práci. Stále som s ním a či je na striedačke alebo nie, na tom vôbec nezáleží.“

Ivan Bendár (vpravo) už koučoval družstvo bez Milana Skokana (vľavo), ktorý však ostal na pozícii predsedu klubu. (Snímka: archív/mik)

Omladili, no triumfovali

Popradské líšky v posledných rokoch vždy brali minimálne medailu, no teraz vstúpili do súťaže iba skromne. „Sezóna sa nám začala celkom turbulentne, pretože odišlo viacero dievčat. Vedeli sme, že to musíme omladiť a nedávali sme si žiadne ciele. Predtým sme vždy chceli hrať o medaily a hlavne o titul. Išli sme krok za krokom, zabudovávali mladé dievčatá, ale prišli aj staršie ako Hanka Džurňáková či Peťa Országhová a stredná generácia nám ostala. Teraz si domov vezieme titul, všetky pumpy sú naše a ružové. Užívame si to. Pod naším vedením je to štvrtý titul, ale na tento som asi najpyšnejší,“ doplnil Bednár.

Michal KLEIN