Poznáme najlepších bežkárov Slovenska

Počas uplynulého víkendu sa konala 2. časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach.

Alena Procházková potvrdila, že doma nemá konkurenciu. (Snímka: Martin Smolka)

V sobotu boli v Areáli bežeckého lyžovania Snow Štrbské Pleso na programe preteky s hromadným štartom a dospelí tam zbierali aj FIS body. Muži absolvovali 30 km voľným spôsobom a najrýchlejším bol Ján Koristek z LK Ski Team JASE Látky, ktorý trať zvládol za 1.21:59 h. Druhý skončil junior Lukáš Ottinger z Podbrezovej a tretí bol víťazov oddielový Rudolf Michalovský. Slovenská ženská jednotka Alena Procházková časom 44:27 min na 15 km zničila konkurentky v ženskej kategórii. Za ňou prišla do cieľa s vyše trojminútovou stratou juniorka Mária Remeňová a o ďalšiu minútu neskôr taktiež juniorka Júlia Machyniaková.

Peter Žiška (vpravo) pri tímových šprintoch. (Snímka: Martin Smolka)

Nedeľa patrila šprintom dvojíc voľným spôsobom, ktoré najlepšie zvládla dvojica Michalovský – Koristek pred Miroslavom Šulekom s Andrejom Segečom a domácim duom z ŠKP Vysoké Tatry Petrom Žiškom a Gerlachovčanom Petrom Mlynárom. Na trať sa vydali, samozrejme, aj ženy. Zvíťazili sestry Barbora a Mariana Klementové z LK Nováky, druhú priečku obsadila Lucia Michalčíková s Júliou Machyniakovou a na stupeň víťazov sa dostali aj Zuzana Šefčíková s Laurou Prílohovou.