Rozhodca na Zemplíne utekal z ihriska

Popradskí futbalisti mali minulý týždeň na programe dva extrémne dôležité duely.

Druholigový „šesťbodový“ duel proti Skalici. (Snímka: FK Poprad)

V stredu ich čakal štvrťfinálový súboj Slovnaft Cup-u v Michalovciach. Fortunaligista z východu je poriadne rozbehnutý, keďže súťažný zápas prehral naposledy v úvode novembra v Bratislave. Ani pre druholigový Poprad však už pohárová účasť medzi najlepšími nebýva až taká výnimočná. V najlepšej osmičke hral aj vlani a v roku 2017 sa dostal až do semifinále. Tréner Marek Petruš musel aj s ohľadom na dôležitosť sobotného stretnutia trochu viac rozložiť hráčov v rámci základnej zostavy. Stretnutie iba na lavičke začali opory ako Malec, Šesták, Zošák či Streňo a jedinečnú príležitosť hrať od začiatku dostal napríklad dorastenec Tibor Slebodník.

Cez Michalovce Podtatranci už neprešli. (Snímka: FK Poprad)

Vyhrotený záver

Práve tento popradský mladík mal prsty v úvodnom góle, pretože Ukrajinec Beskorovajnij ho fauloval v pokutovom území a Lukáš Horváth bezpečne premenil jedenástku. Michalovčania mohli okamžite odpovedať, no Knurovský parádne zlikvidoval tutovku Danka. Aj hostia mali sľubnú šancu, no po Kukoľovom rohu sa nepresadil Zekucia. Záver polčasu patril Zemplínčanom, ktorí otočili skóre. Po prihrávke Danka sa zvnútra šestnástky trafil Kolesár, následne sa práve Stanislav Danko najlepšie zorientoval pri odrazenej lopte a z podobnej pozície ako Kolesár poslal Michalovčanov do vedenia 2:1.

Keď hlavný arbiter Kamil Horváth udelil v prvom polčase tri žlté karty, tvrdá hra oboch tímov v tom druhom mu dala dôvod rozohrať poriadny mariáš, ktorý sa mu nakoniec vymkol z rúk. Celkovo rozdal štyri žlté napomenutia Podtatrancom a sedem Zemplínčanom, ktorým sa to v trojminútovom nadstavení aj dvakrát červenalo. Vylúčení Mancilla i Tounkara si dávali pri odchode z ihriska poriadne načas a trvalo im to väčšinu nadstavenia. Keď z miesta priestupku na polovici ihriska hostia rozohrávali, na center už bol vpredu pripravený aj brankár Knurovský, no rozhodca Horváth Kukoľa ani nenechal loptu nakopnúť do ohňa a odpískal koniec. Nasrdení Popradčania sa okamžite dožadovali vysvetlenia a arbiter pred ich otázkami za pomoci miestnych usporiadateľov radšej utiekol.

Rozhodca Kamil Horváth bol ústrednou postavou stretnutia v Michalovciach. (Snímka: FK Poprad)

Padali tresty

„Gratulujem domácim k postupu do semifinále. V prvom polčase po našom vedúcom góle rýchlo otočili skóre, keď sa prejavila kvalita dvojice Rota a Diarra v krídelnom priestore. Inkasovali sme dva identické góly. Škoda, že za stavu 1:0 sme nevyužili šancu na druhý gól. Druhý polčas už to nebol futbal, bola tam iba šanca Šestáka. Bolo veľa bojovnosti, agresivity, k tomu záveru nemám slov,“ povedal pre fkpoprad.sk tréner Marek Petruš, ktorého zverenci v piatok spoznali tresty. Horváth, Streňo i Kukoľ dostali stopku na tri týždne a Zekucia s domácim Rotom za vzájomný konflikt na dva. MFK Zemplín Michalovce bude SFZ navyše prešetrovať pre nedostatočnú usporiadateľskú službu.

O extrémne cennom triumfe nad Skalicou rozhodol Adam Pajer. (Snímka: FK Poprad)

Ostali v hre o postup

„Orli“ sa teda v sobotu prvýkrát na jar pod Tatrami museli zaobísť bez kvarteta futbalistov. Na tzv. šesťbodový zápas v boji o špičku proti Skalici bolo zvedavých 870 divákov, ktorých v prvom polčase zaujala najmä šanca Janča a tesne pred prestávkou závar pred bránou Skalice, no nepresadili sa Jančo, Maslo ani Holiš. V druhom dejstve v sľubnej pozícii priveľmi špekuloval hosťujúci Haša, ale po Zošákovom centri z ľavej strany predviedol parádny halfvolej spoza šestnástky Pajer. Vyrovnať mohol z podobnej pozície Frimmel, no Maleca zachránilo brvno, takže Poprad triumfoval 1:0. „Nahradiť štyroch hráčov základnej zostavy nebolo jednoduché, ale tí, ktorí nastúpili, bojovali za Poprad a odviedli veľmi dobré výkony. Videli sme zaujímavý zápas napriek tomu, že šancí nebolo až toľko, ale vyhrali sme zaslúžene,“ hodnotil Marek Petruš.