Správy z kultúry: V Šuňave bude prehliadka divadiel, v Poprade Ťapákovci

Blíži sa ďalšia Divadelná Šuňava

V piatok a v sobotu si môžete v kultúrnom dome v Šuňave vychutnať XXVII. ročník Podtatranského postupového festivalu amatérskeho divadla. Začne sa v piatok o 10.00 h predstavením DS Trma vrma a DS Šťastlivec z Popradu. Predstaví sa aj DS Tote tam z Kežmarku a DS „L“ z Levoče. Od 14.50 h budú na programe tvorivé dielne Divadelné divadlenie. V sobotu o 16.00 h vystúpi Dramatický krúžok a DS Školáčik zo Šuňavy a DOS Paľa Bielika z Tatranskej Lomnice. Vyhodnotenie prehliadky bude o 19.00 h.

Záber z minuloročnej Divadelnej Šuňavy počas predstavenia Labakan v podaní detských divadelníkov z Kežmarku. Snímka: archív PN

Uvidíte Čo sme komu urobili 2

Philippe de Chauveron rozvíja v pokračovaní francúzskej komédie príbeh manželov Verneuilovcov, ktorých dcéry sa vydali za moslima, Žida, Číňana a černocha. Kým v prvej snímke sa museli vyrovnať s náboženskými a multikultúrnymi predsudkami, v druhej čelia faktu, že všetky štyri dcéry chcú z rôznych príčin odísť so svojimi rodinami z Francúzska. Rodičia si zaumienia, že im v tom zabránia. Film bude 7. a 8. marca o 19.00 h v kine Iskra v Kežmarku. Dospelí zaplatia 4,50 eura, ostatní 4 eurá.

V Poprade uvedú hru Ťapákovci

Viac ako sto rokov stará novela Boženy Slančíkovej Timravy ožíva v réžii Viktora Vinczeho st. 80-minútové divadelné predstavenie z dedinského prostredia zobrazuje 16-člennú rodinu Ťapákovcov, ktorí sa tlačia v jednej izbe. Tvrdohlavo odmietajú zmeny, sú leniví premýšľať či niečo robiť. Pobavia vás v pondelok 11. marca o 19.00 h v dome kultúry v obsadení Marek Majeský, Danica Jurčová, Erik Peťovský, Jana Feketeová či Martina Bučková. Lístky zakúpite cez Ticketportal, stoja od 11 do 15 eur.