Správy z kultúry: Žiaci sa môžu zapojiť do Literárneho Kežmarku, v Poprade uvidíte francúzske filmy

Premietajú francúzske filmy

Od pondelka do štvrtka môžete v kine Tatran v Poprade navštíviť prehliadku francúzskeho filmu Créme de la Créme. V utorok o 19.00 h uvidíte komédiu Je mi fajn, s.r.o. o stretnutí súrodencov po čase. V stredu o 19.00 h bude dokumentárna dráma Kniha obrazov. Zachytáva odcudzenie a agresiu vo svete. Vo štvrtok vás o 17.00 h poteší animovaný rodinný film Dilili v Paríži a prehliadku ukončí o 19.00 h ľúbostný štvoruholník v snímke Verní neverní. Členovia klubu a ŤZP zaplatia 3 eurá, ostatní 5 eur.

Žiaci ZUŠ A. Cígera v scénke, ktorá predstavila víťazné práce. Snímka: archív Podtatranských novín

Zapojte sa do Literárneho Kežmarku

Celoslovenskú literárnu súťaž vyhlásilo mesto Kežmarok po 54. raz. Prispieť môžu žiaci základných a stredných škôl na Slovensku ale i slovenskí žiaci v zahraničí. Súťaží sa v troch kategóriách – prvý stupeň ZŠ (2. až 5. ročník), druhý stupeň (6. až 9. ročník a prima až kvarta) a stredné školy alebo kvinta až oktáva. Poslať je potrebné tri až päť vlastných básní alebo dve až tri prozaické útvary spolu v rozsahu maximálne päť normostrán na adresu Mestskej knižnice v Kežmarku najneskôr do 15. apríla.

Deň tanca opäť preverí tanečníkov

Podtatranské osvetové stredisko v Poprade a Mestský úrad vo Svite vás od stredy 13. do piatku 15. marca pozývajú v čase od 8.00 do 15.00 h do Domu kultúry vo Svite. Uskutoční sa tam okresné kolo súťažného festivalu nefolklórneho tanca s názvom Deň tanca 2019. Tanečné krúžky, súbory, kolektívy či sólisti od detí až po seniorov vystúpia v kategóriách disco choreografie, hip-hop a break dance, scénické a show choreografie, open alebo voľný štýl, tance iných národov a mažoretky a roztlieskavačky.