Týždeň slovenských knižníc jubiluje

Od pondelka 4. do nedele 10. marca môžete v rámci 20. ročníka Týždňa slovenských knižníc navštíviť rôzne podujatia na Slovensku. Cieľom projektu s mottom Knižnice pre všetkých je pozitívne zviditeľniť tieto kultúrne a vzdelávacie inštitúcie.

Podtatranská knižnica v Poprade. Snímka: rov

Podtatranská knižnica v Poprade vás v utorok o 16.30 h pozýva na diskusné stretnutie a prezentáciu knihy poľskej novinárky Ludviky Włodek s názvom Štyri prápory, jedna adresa. Príbehy zo Spiša. V stredu o 14.00 h bude v knižnici súťaž v prednese poézie a prózy žien Vansovej Lomnička a o 17.00 h bude beseda s autorkou historicko-dobrodružno-romantických príbehov Erikou Jarkovskou, ktorá vo svojich dielach približuje osudy Indiánov. Najstaršia kamionistka na Slovensku Jarmila Zacher Pajpachová sa s vami v knižnici stretne na besede vo štvrtok o 17.00 h a v piatok o 14.00 h vyhlási popradská knižnica podľa počtu výpožičiek najlepšieho knihomoľa za rok 2018 medzi deťmi, študentmi aj dospelými.

Bohatý program pre vás pripravila aj Ľubovnianska knižnica v Starej Ľubovni. V pondelok a utorok ju navštívil spisovateľ a hudobník Branislav Jobus, v utorok sa tiež konalo druhé kolo regionálnej súťaže Kráľ čitateľov. V stredu si deti môžu kúpiť knihy v anglickom jazyku, vo štvrtok ich čaká zážitkové čítanie o Eme a ružovej veľrybe a v piatok čítanie z knihy Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali. Prvákov základnej školy vo štvrtok a v piatok slávnostne zapíšu do knižnice. Pre návštevníkov sú pripravené aj sprievodné podujatia. Ľubovnianska knižnica je otvorená od 8.00 do 17.00 h a v piatok do 18.00 h. V oboch inštitúciách je počas týždňa bezplatný zápis nových čitateľov, odpustia vám i sankčné poplatky.

Ľudmila GROMADOVÁ