Volejbal na snehu sa u nás hráva na Štrbskom Plese

Počas prvého marcového víkendu sa pod mostíkmi hral snežný volejbal.

2. ročník Majstrovstiev Slovenska v Snow Volleyballe. (Snímky: SVF)

Zdá sa, že Slovenská volejbalová federácia našla pod stredným mostíkom HS 100 ideálne prostredie na organizovanie podujatí v tomto netradičnom športe. Minuloročná premiéra Snow Volleyballu u nás bola o niečo prestížnejšia tým, že išlo aj o kvalifikačné podujatie na európsky šampionát. Najzásadnejšou zmenou 2. ročníka Majstrovstiev Slovenska v snežnom volejbale však bolo, že dvojčlenné tímy sa rozrástli. Priamo na ihrisku mal každý troch hráčov a ešte jeden navyše mohol striedať. „Som milo prekvapená, aký pozitívny ohlas tento nový šport vzbudil. Snow volejbal si získava fanúšikov, o čom svedčí aj to, že koncom marca sa v rakúskom Wagraine uskutoční turnaj s hráčmi z celého sveta. Som zvedavá, či sa do tohto zapoja aj Argentínčania či Brazílčania, ktorí sú zvyknutí skôr na beach alebo halu,“ povedala koordinátorka beach a snow volejbalu SVF Michaela Cibulová. Na turnaji sa predstavilo desať mužských a sedem ženských tímov, hralo sa na dva víťazné sety do 15 bodov.

Obhajcovia vlaňajšieho prvenstva Martin Šmahel s Michalom Kollárovom, ktorých tím rozšírili Marek Jány a Ľuboš Nemec, vo finále viedli, no trio Kociňák, Janto a Kuruc duel otočilo a zvíťazilo 1:2. „Už to vyzeralo, že do Tatier ani neprídeme. Každý z nás mal nejaký problém. Nakoniec sme dorazili, prešli sme cez všetky štyri kolá a napokon sme vo finále porazili skvelých volejbalistov, čo je čerešničkou na torte,“ ozrejmil Miroslav Janto, ktorý sa s najlepším hráčom turnaja Viktorom Kociňákom zhodol, že: „Hrať to v trojiciach je optimálne, ale pohyb na ihrisku je iný na snehu ako piesku. Má to blízko k halovému volejbalu. My sme sa na ihrisku aj podelili, akoby sme hrali v hale. Aj sa z nás smiali, že sme na kurte ako tri opičky, keď každý robí čosi iné. Mali sme prijímača, nahrávača a MVP smečiara.“

V ženskej kategórii dominovali Silvia Poszmiková, Jana Zyani a Eva Eleková, ktoré štvrťfinále, semifinále aj finále zvládli bez straty setu. Minuloročné šampiónky Lenka Vandáková a Alica Bertová na Štrbskom Plese neštartovali, takže Poszmiková s Elekovou si vylepšili svoje vlaňajšie striebro. „Dali sme sa dokopy trochu náhodne. Mali sme štartovať v lete v plážovom volejbale, ale nevyšlo to. Keď mi Janka spomenula, že by si zahrala aj snow volejbal, tak nám to vyšlo. Tohtoročné finále bolo náročné, keďže sa od nás veľa očakávalo a proti nám stáli kamarátky. Osobne som cítila tlak, ale som rada, že sa nám podarilo vyhrať,“ vyjadrila sa Poszmiková.

(SVF, mik)