Domáce prostredie mladým Popradčanom ani Trenčanom nesvedčalo

Minulý týždeň sa vo finále Extraligy juniorov odohrali štyri duely.

HK ŠKP Poprad verzus HK Dukla Trenčín. (Snímky: mik)

Tabuľky po základnej i nadstavbovej časti hovoria jasnou rečou. HK ŠKP Poprad a HK Dukla Trenčín boli v súťaži na vyššom leveli ako všetci ostatní a podľa očakávania si skrížili hokejky vo finálovej sérii. „Kamzíci“ nazbierali o štyri body viac, takže sa začínalo pod Tatrami. Domáci si však museli poradiť bez Petra Kundrika, ktorý musel v seniorskom tíme nahradiť zraneného Kevina Millera. „My teraz kráčame v play-off bok po boku s A-tímom, a tieto okolnosti prinášajú úplne prirodzené veci. Samozrejme, chýbajú nám rozdieloví hráči. V dlhodobej časti to bol Tyczynski a v play-off sa ako líder prezentoval Peťo Kundrik. Vychádzame však zo situácie, aká je a snažíme sa sériu vyhrať s tými chlapcami, ktorí sú momentálne k dispozícii,“ ozrejmil tréner popradských juniorov Ján Šimko.

Štyri tesné výsledky

V pondelok síce na dva góly hostí dokázali odpovedať, ale potom Chromiak zaznamenal čistý hetrik a dvoma zásahmi Lukáš Olejník už len korigoval porážku na 4:5. V utorok Popradčania na Duklu opäť nestačili, góly padali na striedačku a Trenčania triumfovali 2:3. Boje sa v piatok presťahovali pod hrad Matúša Čáka. Stretnutie poznamenalo množstvo vylúčení na oboch stranách a „kamzíci“ nakoniec vydreli víťazstvo 2:4. V sobotu úspešne dohnali dvojgólové manko z prvej tretiny, v rozhodujúcich chvíľach zabral Lukáš Olejník a víťazstvo 3:4 znamenalo vyrovnanie finálovej série na 2:2.V pondelok sa hralo opäť pod Tatrami, keď to už vyzeralo na prelomenie domácej smoly, ale Dukla v tretej tretiny predviedla štvorgólovú smršť a výsledok otočila na 4:6. V stredu tak môžu Trenčania doma získať titul, no pokiaľ séria pôjde podľa trendu naďalej, siedmy finálový duel je naplánovaný na piatok o 17.00 h v Poprade.

Zistili, ako na nich

„S Trenčínom sme celú sezónu išli bok po boku a každému bolo jasné, že zápasy budú vyrovnané. V konečnom dôsledku sa to potvrdilo, či už hovoríme o prvých dvoch alebo o vonkajších, ktoré sme otáčali. Je to o maličkostiach. Rozhodujú presilové hry, oslabenia. Kto strelí o jeden gól viac, tak berie ďalší bod. Úvod sme mali rozpačitý, ale už v druhom zápase sme sa výkonom zodvihli a plnenie pokynov má stúpajúcu tendenciu. Snažíme sa pripraviť mužstvo tak, aby sme sériu otočili v náš prospech. Vyrovnanie série je pre nás povzbudením, a potom býva aj regenerácia či príprava oveľa jednoduchšia. Zistili sme, ako na Trenčín a verím, že naše výkony z Trenčína ešte o krok posunieme a naďalej budeme pracovať tímovo,“ hodnotil Šimko.

Michal KLEIN