Domáci bojovníci v oktagone vyhrávali

Na Veľkonočnú nedeľu sa v Poprade konalo PCF20 – Legendary.

Abdurzakov vs. Fiala. (Snímka: mik)

Levočský Pit Gym už od roku 2011 organizuje podujatia v zmiešaných bojových umeniach Pit Cage Fighting a po štyroch rokoch postavil oktagon opäť aj v Aréne Poprad. Išlo o jubilejné PCF20, takže karta bola premiérovo výhradne profesionálna. Pozostávala z ôsmich MMA zápasov a dva mali pravidlá K1. Večer začal súbojom Poliaka Roberta Halotu, ktorý už v prvom kole „uškrtil“ Ukrajinca Malenkoja. Podobne vyhral aj Čečenec Mansur Abdurzakov, ktorý v druhom kole zdolal Tomáša Fialu. Rozhodca videl odklepanie, no český fighter s tým príliš nesúhlasil.

Santana vs. Hadzima. (Snímka: mik)

Nasledovalo kickboxerské stretnutie, v ktorom si s Brazílačnom Santanom poradil 3:0 Beľan z popradského PAGA Gym-u Samuel Hadzima: „Vedel som, čo mám od súpera čakať, že to bude taký malý tank, bude tlačiť, hádzať granáty po jednom údere. Postrážil som si to a celkom nám vyšiel aj gameplan. Mal som taktiku boxovať z ústupu a v oktagone ma nemal kam zahnať. Trafil akurát jeden celkom pekný úder, ktorý som aj vážnejšie pocítil, ale dalo sa to ustáť. Asi prvýkrát v živote som boxoval s takým nízkym súperom, na čo nie som zvyknutý, lebo moji súperi boli minimálne takí ako ja, ale väčšinou vyšší. Vyskúšal som si teda novú rolu, ale celkom mi sedela. Atmosféra bola ako vždy doma super, fanúšikovia spravili riadny hukot.“ Preliminary Card sa uzavrela triumfom Čecha Davida Kohouta, ktorý pri páke na koleno zranil Poliaka Pancerza.

Ferreira vs. Garaj. (Snímka: mik)

Garajova klasika na body

Po krátkej prestávke sa pokračovalo zápasom Čecha Lejseka proti Petrovi Križanovičovi. Borec z Chaos Gym Bratislava sa v treťom kole dostal do nepríjemností, no v poslednej chvíli sa mu podarilo získať aspoň remízu. Križanovič však následne predviedol športové gesto a Lejseka označil za víťaza. V súboji Čecha Daniela Brunclíka so Simonom Michálekom došlo k druhému zraneniu večera. Bratislavčan dával ranu na bradu, no Brunclík mu kolenom zasiahol rebro a vyhral. Na rad prišiel aj šéftréner domáceho PAGA Gym-u, ktorý zdolal v K1 Brazílčana Ferreiru 3:0 na body. „Je to Brazílčan, ktorí síce vyzerá na 20, ale už má 33 rokov. Veľmi pohyblivý, silný a taký svalnatý, že nechápem, ako dokáže schudnúť na tú váhu. Mal som ho naštudovaného, takže som očakával aj saltá a tvrdé údery, no zároveň som vedel, že po kole alebo kole a pol z toho vypadne. Snažil som sa brániť, aby som nedostal knockoutový úder a snažil som sa to dokončiť bodovo. Bol to ťažký zápas. Som rád, že som sa nezranil a dotiahol to do víťazného konca. V oktagone to bolo trošku väčšie i mäkkšie a vždy v závere pomôžu aj ľudia, keď je telo už vyčerpané,“ ozrejmil Pavol Garaj zo Štrby.

Spišský vs. Hučín. (Snímka: mik)

Tretie zranenie večera

Jediným zástupcom Pit Gym Levoča na karte bol Leonard Spišský, ktorý v druhom kole údermi na zemi zlomil Čechovi Hučínovi lícnu kosť. „Súper robí aj K1, takže sme očakávali, že bude dobrý v stand-up-e a podľa toho sme sa zariadili. V prvom kole sme sa viac-menej oťukávali a keď som dostal možnosť dať ho na zem, tak som to urobil. Teší ma, že som vyhral, ale nie som rád, že sa súper zranil. V našom športe sa to síce stáva, ale nikto nechce zranenia. Mal som tvrdú prípravu a podľa toho to aj dopadlo. V Poprade som zápasil prvýkrát, ale diváci ma povzbudzovali, takže som rád,“ vyjadril sa Spišský. V hlavných zápasoch večera Poliak Rafal Raczynski uškrtil Michala Dobiaša z OFA Bratislava a jeho oddielový kolega Vojto Barborík zdolal vďaka množstvu tvrdých úderov na zemi Brazílčana Cadenu Martinsa.

Cadena Martins vs. Barborík. (Snímka: mik)

Hodnotenie organizátora

„Týmto podujatím sme si postavili latku veľmi vysoko. My sme spokojní a dúfam, že aj ľudia si to užili. Karta sa nám menila, lebo v MMA to už tak býva, že prídu zranenia. Ako organizácia sme to však dokázali skorigovať a priniesli sme kvalitné zápasy. Sme smutní najmä z toho, že sme nakoniec nemali titulový zápas, ale možnože bude nabudúce. Už pred akciou sme premýšľali, koho z Popradu sem postavíme, pretože tu nie sú takí výborní MMA zápasníci. Keďže jedni z najlepších bojovníkov sú tu Palo Garaj a Samo Hadzima, zvolili sme aj K1 a vybavili im kvalitných brazílskych súperov, ktorí žijú v Holandsku,“ povedal jeden z promotérov PCF a zároveň šéftréner Pit Gym Levoča Dávid Keďžuch, ktorý PCF21 plánuje zorganizovať na jeseň vo Zvolene.

Michal KLEIN