Krátke správy zo športu 13. týždeň

Basketbalisti v play-off vyzvú Žilinu

Záver základnej časti Sviťanom nevyšiel, keď prehrali v Prievidzi i v Lučenci a vo štvrťfinále sa už v sobotu stretnú so Žilinčanmi. „Musíme na tento týždeň zabudnúť. Play-off je nová súťaž. Do série ideme z lepšieho postavenia, takže máme ambíciu dostať sa ďalej. Hrajú agresívne a sú nebezpeční na doskoku, čo sú prvoradé veci, ktoré musíme pokryť. My sa spoliehame najmä na domáce prostredie, kde by nám mohli pomôcť diváci či naše sebavedomie,“ vyjadril sa tréner Iskry Michal Madzin.

Veteráni uzavreli domácu sezónu

Slovenský pohár Masters a Open vyvrcholil cez víkend 7. kolom na svahu Furkota na Štrbskom Plese. Lyžiari oba dni pretekali v obrovskom slalome, takže nie je až takým prekvapením, že svoje kategórie ovládla v sobotu i v nedeľu rovnaká trojica. Filip Zgodava z TJ Vysoké Tatry vyhral Masters A (mladší veteráni), Vladimír Ternavský zo Sport Club Saxe Tatry Masters B (starší veteráni) a v Masters C, teda medzi veteránkami, sa najviac darilo Tereze Pristačovej z TJ Vysoké Tatry.

Koreň lovil na Štiavničkách striebra

Uplynulý víkend sa konal aj prestížny míting Banská Bystrica Cup, na ktorom sa okrem slovenských plavcov predstavili aj Ukrajinci, Poliaci, Maďari, Česi, Rakúšania, Švajčiari, Rumuni, Litovci či Brazílčania. Marek Koreň z KP Aquacity Poprad sa naladil na domáci Memoriál Filipa Lutza, keď na 100 m prsia získal striebro, ale druhý bol aj na 200 m polohové preteky v klubovom rekorde. Súťažili aj Yvona Fábryová, Martin Kosec i Jakub Rigda, ktorí si zaplávali osobáky, no na pódium nedosiahli.

Malí karatisti bojovali na kopaniciach

Na Myjave sa ešte 23. marca konalo 2. kolo Majstrovstiev Slovenska v kumite družstiev 8 až 9-ročných a zúčastnili sa ho všetky štyri karate kluby spod Tatier. Najlepšie z nich si počínal ŠKM-KK Stará Ľubovňa, ktorý s bilanciou 4-3-7 obsadil 8. priečku v medailovej bilancii klubov. MŠK KK Kežmarok za 3-2-6 skončil 11. a popradské celky trochu zaostali. Central bol na 13. mieste za 2-3-6 a Shihan získal síce až 15 medailí, no bilancia 1-4-10 ho radí až na 18. pozíciu spomedzi 49 klubov.

Lyžovanie a golf v jednom

Cez víkend napíše 10. ročník podujatie Ski & Golf Championship, ktoré kombinuje lyžovanie a golf. Na zjazdovku Čučoriedky nad Tatranskou Lomnicou a gríny ihriska Black Stork vo Veľkej Lomnici príde súťažiť 40 pretekárov zo Slovenska, Čiech a Poľska vrátane niekoľkých domácich celebrít. V sobotu začína prvé kolo lyžovania o 8:30 h a na golf sa účastníci presunú na 14.00 h. Vyhodnotenie pretekov bude v nedeľu o 15.00 h a pätica víťazov postúpi do svetového finále.