Krátke správy zo športu 14. týždeň

Trio „kamzíkov“ si ešte zahrá

Klubová sezóna pre HK Poprad sa síce skončila, no traja hokejisti spod Tatier budú reprezentovať svoje krajiny a pobijú sa o účasť vo finálnej nominácii na svetový šampionát. Craig Ramsey po porážke so Švédmi obmenil tím a Slovákom, ktorí sa v rámci prípravy predstavia aj v Poprade 4. mája proti Veľkej Británii, vypomôžu útočníci Dávid Bondra a Patrik Svitana. Obranca Arturs Salija zase bude reprezentovať Lotyšsko. Všetci traja už v aktuálnej sezóne za svoje národné tímy hrali.

Stolným tenistom ušiel postup

V sobotu vyvrcholia 1. liga – východ muži, pričom kežmarská Fortuna do posledného 12. kola vstupovala v pozícii lídra. Ivo Mriglot si však dva dni pred zápasmi v Ružomberku a Tvrdošíne zranil koleno a nemohol nastúpiť. Žiaľ, ukázalo sa to ako kľúčový element. Domáce tímy predviedli výborné výkony, Kežmarčania oba duely prehrali a prvé miesto i postup im uchmatla Čadca B. Pre nasledujúci ročník je otázna účasť dvoch hráčov, takže od toho sa budú odvíjať aj ďalšie ambície Fortuny.

Na Furkote dominoval Bratislavčan

TJ Vysoké Tatry v spolupráci s Pavlom Krasuľom na poslednú chvíľu prevzala organizáciu lyžiarskych FIS pretekov O cenu Soliska, ktorých konanie bolo ohrozené. Uplynulý víkend sa tak na svahu Furkota na Štrbskom Plese mohli uskutočniť dva obrovské slalomy na záver sezóny. Najviac sa darilo Bratislavčanovi Henrichovi Katreničovi, ktorý triumfoval v oboch pretekoch. Medzi ženami v sobotu zvíťazila Kristína Saalová z Banskej Bystrice a v nedeľu sa tešila Češka Viktorie Kestlová.

Skombinovali lyžovanie s golfom

Na susednej zjazdovke Interski sa cez víkend taktiež pretekalo, no išlo o 10. ročník Ski & Golf Championship, kde 26 lyžiarov/golfistov bojovalo o päť miest na svetový šampionát. Golf sa hral vo veľkolomnickom Black Stork-u. Z Lomnice do Rakúska postúpila Antónia Zacharovská (Juniors), Matúš Maďar (Main Class), Roman Staník (Mid Age), Przemek Nowak (Masters) a vďaka 4. priečke v celkovom poradí aj Tomáš Milata. Víťazom kategórie Open, ktorá nezabezpečuje miestenku, sa stal Marek Sochor.

Na východe sa plavcom darilo

Poslednú marcovú sobotu sa konal 19. ročník Ceny mesta Humenné aj s účasťou 22 plavcov z KP Aquacity Poprad, ktorí získali deväť medailí. Samuel Stoklas bol dvakrát druhý na 50 i 100 m znak, Martin Kučera vyhral 100 m polohové preteky a na 50 m prsia pridal striebro, Pavol Brejčák vyhral 50 aj 100 m znak a kompletnú kolekciu si vyplávala Tatiana Kormaníková, ktorá brala zlato na 200 m polohové preteky, striebro na 50 m znak a bronz na 100 m polohové preteky.