Krátke správy zo športu 15. týždeň

Prebehli sa Kozími chrbtami

V sobotu sa 62 bežcov úspešne popasovalo s 1. ročníkom Kozieho trailu. Štart i cieľ 26-kilometrovej trate s prevýšením 1500 m ktorá ich previedla aj cez vrchol Kozích chrbtov, bol v Spišskom Bystrom. Za 2.37:45 h ju najrýchlejšie zvládol Popradčan Tomáš Griger. Druhý skončil Martin Bálint z Popradu a tretí Sviťan Tomáš Kačmarčík. Celkovo šiesta, no prvá medzi ženami bola Martina Bellušová z Liptovskej Ondrašovej, Krompašanka Helena Spišáková obsadila druhé miesto a Iveta Urbanová tretie.

Stará Ľubovňa je na pokraji vypadnutia

Aj volejbalistom už vrcholí sezóna a keďže VKM Stará Ľubovňa nevyhral v Edymax extralige mužov ani raz, bojuje o udržanie v prelínacej súťaži. Prvý z dvoch turnajov sa konal v nedeľu práve v Starej Ľubovni, no domáci sa víťazstva nedočkali ani teraz. V päťsetových bitkách podľahli Novému Mestu nad Váhom i Revúcej, takže pred druhým turnajom na Považí 27. apríla sú veľmi blízko k vypadnutiu. Miestenku do extraligy totiž získa iba jedno mužstvo a najbližšie k nej je víťaz 1. ligy – Revúca.

ZŠ Komenského brala na M-SR striebro i zlato

V rovnakej hale sa ešte v stredu konalo celoštátne kolo Majstrovstiev Slovenska žiačok základných škôl, kde Prešovský kraj reprezentovala ZŠ s MŠ Komenského ulica Poprad. Dievčatá nestačili iba na Ružomberčanky a získali striebro. Svoju súťaž ukončili už aj chlapci, ktorí mali finálové kolo v utorok. V Považskej Bystrici sa popradskej ZŠ s MŠ Komenského ulica darilo ešte lepšie, nakoľko nenašli premožiteľa, takže sa stali majstrami Slovenska žiakov základných škôl.

Popradčanom sa darilo aj v Poľsku

Bezmála 1400 karatistov z 13 krajín prišlo počas prvého aprílového víkendu na 15. ročník Harasuto Cup-u. V Lodži sa predstavili aj popradskí shihanisti, ktorí si odniesli päť medailí. Štyri boli z cvičenia kata a len jedna zo športového zápasu kumite. Bronz bral Daniel Nedoroščík, Karolína Kiššková a Linda Klempová. Jej sestra Laura získala v kata striebro a práve ona sa tešila z tretieho miesta aj v kumite. Tadeáš Krakovský, Barbora Glatzová i Ema Zacharová skončili v eliminačných bojoch.

Batizovčania súťažili v Abu Dhabi

Klienti Centra sociálnych služieb Domov pod Tatrami sa v marci zúčastnili na Svetových hrách špeciálnych olympiád v Abu Dhabi. Alexander Makula vybojoval v dvojhre mužov v stolnom tenise štvrté miesto. Rovnakú priečku v kategórii žien obsadila aj Emília Fabiánová. Táto dvojica v zmiešanej štvorhre obsadila rovnako štvrté miesto, informovala Beáta Neupauerová z Domova pod Tatrami. Výpravu stolných tenistov z Batizoviec dopĺňala trénerka Mária Pajerchinová. Za úspešnú reprezentáciu Slovenska i zariadenia v Batizovciach oficiálne poďakovala aj riaditeľka Domova pod Tatrami Danica Ďuricová na slávnostnom stretnutí začiatkom apríla. Svetové hry sa konali v Národnom exhibičnom centre ADNEC, kde súťažilo 7 500 športovcov s mentálnym postihnutím v 24 disciplínach zo 190 krajín. Účasť na športových hrách si Batizovčania zabezpečili na kvalifikačnej súťaži v stolnom tenise ešte v júni 2017. Následne sa v Bratislave v decembri minulého roku konalo kvalifikačné stretnutie športovcov a trénerov. Slovensko získalo na Svetových hrách špeciálnych olympiád v Abu Dhabi spolu 35 medailí, čo je historický úspech na letných hrách. (rov)