Krátke správy zo športu 16. týždeň

„Kamzíci“ predlžovali zmluvy

HK Poprad na začiatku druhej polovice apríla pokračuje v budovaní kádra na sezónu 2019/20. Predĺženie kontraktov vedenie už skôr oznámilo s Vošvrdom a Takáčom. K nim teda stihli pribudnúť aj Lukáš Paukovček, Daniel Brejčák či Matúš Paločko. Pod Tatry sa z hosťovania vo Francúzsku vracia Paločkov mladší brat Matej a úplne novou tvárou v tíme je robustný obranca Lukáš Matejka. Odchovanec martinského hokeja pôsobil aj v Kazachstane, dva roky v Košiciach a dve uplynulé sezóny v Žiline.

Dubašák je majstrom SR na ceste

AK Steeple Poprad odštartoval sezónu v marci na Behu oslobodenia obce Jasenie, kde na 10 km Jozef Dubašák zvíťazil. Šéftréner klubu sa následne stal majstrom Slovenska na 10 km v behu na ceste v kategórii nad 34 rokov na Laboreckej desiatke v Strážskom. Nevynechal ani tradičný Beh oslobodenia obce Likavka, kde skončil druhý, ale prvenstvo medzi deťmi si vybojovala jeho dcéra Laura. Ďalšia dcéra Sofia brala tretie miesto a strieborné medaily získali Karolína Kušnieriková a Gabriel Goleňa.

Juniorky sa doma konfrontovali s Európou

BAM Poprad usporiadala od štvrtka do soboty juniorský Easter Tournament štyroch juniorských tímov. Domáce v otváracom dueli porazili francúzsky Smash Vendée, no na maďarský Vasas Akademia a Young Angels Košice už nestačili. Domáce basketbalistky to odsunulo do súboja o 3. miesto, kde im Francúzky porážku oplatili, takže BAM-ka skončila posledná. Z prvenstva sa po finálovom boji s Vasas Akademia tešili Košičanky. Mladé Popradčanky teraz čaká posledné ligové kolo a v máji M-SR v Košiciach.

Lukostrelci majú haly za sebou

Počas zimného obdobia sa súťažilo v halách, kde sa MŠK-LK Kežmarok obdivuhodne darilo. Regionálnych kôl Slovenského pohára sa zúčastnilo takmer 50 Kežmarčanov, ktorí získali 19 medailí (8-6-5) a 39 z nich postúpilo na Majstrovstvá Slovenska vo Viničnom, kde pridali ďalších 18 (3-8-7). Trojica starších žiakov Vladimír Modla, Radovan Polák i Sandra Vaľová si vystrieľala prvenstvá v pohári, ale zároveň aj tituly majstrov Slovenska. Niektorí v sobotu odlietajú na Európsky pohár do Talianska.

Shihanisti vyhrali šampionát

V sobotu sa v Dunajskej Strede konal 15. ročník Otvorených majstrovstiev Slovenska Shito Ryu v karate a medzi 33 boli aj dva podtatranské. ŠKM-KK Stará Ľubovňa si bilanciou 3-0-4 uzatvoril prvú desiatku, ale perfektne si počínal najmä Karate klub Shihan. Popradčania s bilanciou 7-4-4 vyhrali medailovú súťaž klubov, kam zlatom v kumite prispeli Barbora Glatzová, Adam Chudík, Veronika Jalowiczorová, Karolína Kiššková, Laura Klempová a dvakrát aj František Smik.