Krátke správy zo športu 17. týždeň

Svitskí žiaci vyhrali veľký turnaj

Mládežnícki basketbalisti BKM Iskra Svit i dievčatá z BAM Poprad sa pred Veľkou nocou zúčastnili 24. ročníka medzinárodného Easter Tournament Ostrava, kam sa prihlásilo obrovské množstvo tímov z rôznych európskych krajín. Turnaje boli, prirodzene, rozdelené na dievčenské a chlapčenské s ohľadom na vekové kategórie. Z BAM Poprad sa najviac darilo žiačkam a straším žiačkam, ktoré obsadili 3. miesta. Svitskí žiaci U14 sa, dokonca, tešili s prvenstva, keď vo finále zdolali Tarnowskie Góry.

Zlato ostalo doma vďaka kadetom

Veľkonočný turnaj absolvovali aj mladí hokejisti HK ŠKP Poprad, ale na domácom ľade. Od 23. do 26. apríla sa hral 2. ročník Poprad Cup-u kadetov za účasti dvoch českých tímov Choceň a Lanškroun, FTC Budapešť, Liptovského Mikuláša a šesticu uzavreli popradskí ôsmaci a, samozrejme, aj kadeti. Práve domáci kadeti obhájili prvenstvo, keď vo finále, ktoré rozhodca predčasne ukončil po bitke, zdolali Lanškroun 7:2. Tretí skončili Liptáci, štvrtá Budapešť, piata Choceň a poslední domáci ôsmaci.

Dominik Kramár sa vracia domov

Patrik Svitana s Dávidom Bondrom bojujú v reprezentácii o nomináciu na hokejové majstrovstvá sveta, no v piatich zápasoch, v ktorých nastúpili po boku Dávida Buca, zatiaľ nebodovali. HK Poprad zatiaľ skladá káder na nasledujúcu sezónu. Pôsobenie pod Tatrami si predĺži skúsený center Marek Zagrapan a domov sa po šiestich rokoch, ktoré strávil prevažne vo Francúzsku, vracia 30-ročný obranca Dominik Kramár. Popradský odchovanec tam získal dva ligové tituly a ten druhý len nedávno s Grenoblom.

Spoznali sme najlepších Levočanov

Uprostred apríla sa oceňovali športovci roka 2018 mesta Levoča bez určenia poradia. Za dospelých si ceny prevzali zápasník MMA L. Koky, basketbalista A. Petrovič, futbalista P. Lešňovský, kolkár V. Trnka a hádzanár M. Ščurka. Za reprezentáciu Levoče mimo mesta ocenili hokejistu R. Džugana, futbalistu S. Olejníka, cyklistku B. Cvoligovú i hádzanára M. Skaska. Výborné výsledky dosiahli družstvá futbalistov FK 05 Levoča U13 a kolkárov TJ Štart. Nezabudlo sa ani na mládež či zaslúžilých.

Čakajú nás cyklistické preteky

Tento rok pod Tatry síce nezavíta pelotón Okolo Slovenska, ale náhradu tu budeme mať v sobotu v rámci Karpatských pretekov kuriérov, ktoré okrem Poľska a Slovenska prejdú aj Maďarskom. Podujatie je určené pre cyklistov do 23 rokov. Štvrtá etapa štartuje o 10.00 h pred OC Forum Poprad, cez Novú Lesnú sa pelotón dostane do Tatranskej Lomnice, Tatranskej Kotliny, Spišskej Belej, Veľkej Frankovej, Osturne a cez Ždiar pôjde naspäť. Pred OC Forum by sa mali cyklisti objaviť okolo 14.00 h.