Marek Petruš: Vyplakávať sa nám nepomôže

Popradskí futbalisti opäť podľahli súperovi zo zostupového pásma.

Podtatranci body nepriniesli ani z Družstevnej pri Hornáde. (Snímka: FK Poprad)

Po nečakanej porážke v Lipanoch čakal v piatok ašpirantov na postup ďalší tím, ktorý sa sústreďuje na záchranárske práce. Košická Lokomotíva počas zimného obdobia, dokonca, riešila svoju ďalšiu existenciu, no v klube sa to nakoniec utriaslo, prišlo viacero brazílskych futbalistov a v Družstevnej pri Hornáde sa aj na jar II. liga naďalej hráva. Podtatranci tam cestovali už aj s Kamilom Zekuciom, ktorému uplynul dvojtýždňový trest zo stretnutia v Michalovciach. Zekucia sa dostal hneď aj do základnej zostavy a dôveru od začiatku dostal napríklad aj dorastenec Tibor Slebodník.

Keď byť herne lepší nestačí…

Úvodné dejstvo bolo síce opatrné, ale Popradčan Arevalo mohol rýchlo otvoriť skóre. Španiel sa individuálne predral až do zakončenia, no tesne minul. Do vedenia tak šli Košičania. Eurico nasmeroval svoj rohový kop na hranicu malého vápna, kde sa lopta v prehustenom priestore odrazila priamo na ľavačku Jana a Malec bol z takejto blízkosti bezmocný. Aby toho nebolo málo, tak hostia inkasovali aj tzv. gól do šatne. Lukáš Mihálik zobral loptu Zekuciovi, čo automaticky znamenalo rýchlu kontru, posunul na pravé krídlo Leškovi, a ten Maleca prekonal prízemnou strelou. Dvojgólové manko na ihrisku outsidera nemohlo nechať trénera Petruša chladným, takže na druhý polčas už vybehol aj Šesták s Holišom. Pochopiteľne, zmenil sa aj obraz hry, veď Lokomotíva mala náskok a prejav favorita musel byť ofenzívnejší. Bývalý útočník reprezentácie mohol hneď znížiť, no Fabini dokázal jeho pokus zneškodniť. Keď Zekucia dvakrát netrafil bránu, proti Zošákovi stála žrď, Fabini zlikvidoval Holišovu hlavičku a ruže „orlom“ nevykvitli ani po ďalšej Šestákovej šanci, futbalisti po porážke 2:0 opäť z pôdy outsidera pod Tatry nepriniesli ani bodík.

Lokomotíva Košice – Poprad 2:0. (Snímka: FK Poprad)

Padla na nich deka

„Mali sme prvú šancu, po ktorej sme gól nedali. Súper nás vytrestal po našich chybách. Prvý polčas sme nehrali dobre. Domáci si v podstate nič nevytvorili a my im darujeme dva góly. Je to už druhý zápas po sebe, ktorý sme si prehrali po vlastných chybách. V druhom polčase sa nám to už za stavu 2:0 ťažko doháňalo. Bola tam žrď, šance, no niečo nám chýba. Sme frustrovaní z toho, že je to takto,“ vyjadril sa pre fkpoprad.sk Viktor Maťaš a doplnil ho tréner Marek Petruš: „Boli sme lepší, ale vyplakávať sa nám nepomôže. Body má znovu súper, gratulujem domácim. Musíme sa otriasť z dvoch prehier, za ktoré si môžeme sami. V druhom polčase sme mali množstvo vyložených gólových príležitostí. Zápas sme mohli otočiť, ale bez gólu sa nedá vyhrať. Mužstvo chcelo, ale niekedy na vás spadne deka a nejde to. Chlapcom sa musím poďakovať, chceli vyhrať.“

Michal KLEIN