Mladí „kamzíci“ získali strieborné medaily

Finále Extraligy juniorov vyvrcholilo uplynulú stredu.

Vo finále na seba narazili dva najlepšie tímy základnej časti i nadstavby. (Snímka: mik)

Popradskí hokejisti sa počas celej sezóny naťahovali s Trenčanmi o prvú priečku, takže finálová dvojica nebola žiadnym prekvapením. Domáce prostredie však nikomu nesvedčalo a po štyroch dueloch bol stav série nerozhodný. V pondelok to už pod Tatrami vyzeralo na prelomenie domácej smoly, ale Dukla v tretej tretine predviedla štvorgólovú smršť a výsledok otočila na 4:6. Na nešťastie „kamzíkov“ to však prišlo v stredajšom šiestom stretnutí série v Trenčíne, ktorý triumfoval 3:1 i celkovo v súťaži.

Strieborní juniori HK ŠKP Poprad v sezóne 2018/2019 Horný rad zľava: Ján Šimko (hlavný tréner), René Svitana, Martin Semaňák, Boris Česánek, Boris Martančík, Boris Brincko, Peter Kundrik, Jakub Dzivjak, Róbert Hohol, Adrián Pavlov, Rastislav Václav, Dávid Romaňák, Adam Jevoš, Daniel Michlík (asistent trénera). Stredný rad zľava: Lukáš Olejník, Martin Krempaský, Tomáš Božoň, Daniel Slanina, Jakub Nespala, Adrián Miškovec, Michal Králik, Stanislav Slavkovský, Adrián Valigura, Radoslav Hohol, Dávid Šoltés. Brankári zľava: Daniel Jakub Pavličko, Roman Rychlík. (Snímka: Daniel Laškody)

Rozhodli presilovky

„Doma sme mali zápas výborne rozohraný, do tretej tretiny sme šli s dvojgólovým vedením a navyše sme mali presilovku o dvoch hráčov. Chceli sme pridať ďalší gól a súper by sa tak dostal pod značný psychický tlak. Žiaľ, nezvládli sme ju. Potom sme urobili sériu individuálnych chýb, súper sa kontaktným gólom chytil a tesne pred koncom zápasu v presilovej hre rozhodol. V stredu v Trenčíne išiel súper ako vo všetkých dueloch znova do vedenia, nám oťaželi nohy, ale v druhej časti sme sa dostali na kontakt na 2:1. Domáci však dobre bránili naše početné výhody, dávali si pozor na naše kľúčové veci a výsledok si ustrážili. Vo finálovej sérii sme predviedli mnoho pozitívnych vecí, no pri porážkach aj veľa negatívnych. Každý detail rozhoduje a Trenčín nás vedel potrestať,“ hodnotil záver finálovej série tréner HK ŠKP Poprad U20 Ján Šimko.

Ján Šimko. (Snímka: mik)

Splnený sen

Popradskí mladíci majú za sebou napriek finálovému neúspechu vydarenú sezónu. Mnohí si zahrali aj za Á-čko a medaila sa vždy cení. „Niekoľkomesačná práca sa počas dlhodobej časti odzrkadľovala v konštantnej výkonnosti. Boli sme na špici a išli bok po boku práve s Trenčínom. Musíme si to vážiť, lebo byť hore celú sezónu je skvelé. Už to hodnotím veľmi pozitívne. Ruka v ruke s tým šiel aj športový cieľ – dostať sa do finále a splnil sa nám aj sen o tom, aby to bolo s Trenčínom. O to krajšie by bolo poraziť ich, ale na „keby“ sa nehrá a posledný krok sme nezvládli. Každý tréner juniorky by mal mať dva ciele. Jeden kolektívny a druhý z hľadiska výchovy hráčov pre A-tím alebo reprezentáciu. Pre Poprad to bolo pozitívne aj z toho druhého hľadiska,“ vyjadril sa Ján Šimko, ktorý by mal pod Tatrami pokračovať aj v nasledujúcom ročníku.

Michal KLEIN