„Orli“ spod Tatier zdolali aj „Brazílčanov“

Popradskí futbalisti na Veľký piatok privítali Šamorín.

Štefan Zošák (vpravo). (Snímka: FK Poprad)

Druholigové stretnutie sa presunulo z tradičnej soboty na sviatočný deň. Príjemné jarné počasie a zrejme aj dve predošlé dôležité víťazstvá prilákali na tribúny NTC 1 260 divákov. Domáci, ale aj Šamorínčania s množstvom Brazílčanov, ich odmenili výborným futbalom. Zaujímavé to bolo už od úvodu, keď sa po Zošákovom voleji spoza šestnástky zatriaslo brvno a Knurovský potom zlikvidoval penaltu Dos Santosa. Ružinskému pomohla po prízemnej Šestákovej strele pravá žrď, ale gólman hostí predviedol aj dôležité zákroky proti Jančovi či hlavičke Masla a šťastie mu prialo do tretice, pretože Arevalo trafil znova do brvna.

Päťgólový druhý polčas

Góly tak padali až po prestávke, no v hojnom počte. Center Minasa síce Knurovský schmatol, ale zrazil sa so Zekuciom, lopta mu vypadla a Almási poslal Šamorín do vedenia. Zošák však okamžite odpovedal utešenou obaľovačkou k pravej žrdi. „Orli“ však chceli všetky body a priblížili sa im najmä vďaka perfektnému ďalekonosnému centru Kukoľa z ľavej strany, pretože lopta padla na hranicu päťky priamo na Šestákovu nohu. Aj vyrovnávajúci gól Šamorínčanov prišiel po popradskej chybe. Skákajúcu loptu sa snažil hlavou odvrátiť ku Knurovskému Maslo, no bol až príliš jemný a dotieravý Čunta ju ideálne nadvihol. Popradský obranca však v samom závere svoje zaváhanie napravil. Pri ofenzívnej štandardke bol v pokutovom území natoľko nepríjemný, že ho Štrbák fauloval a Šesták s prehľadom premenil jedenástku na 3:2.

Akrobatický zákrok Kamila Zekuciu. (Snímka: FK Poprad)

Túžba, ochota i kvalita

„Pre divákov to bol veľký futbalový zážitok. Som nesmierne šťastný a hrdý na to, čo mužstvo predviedlo. Hlavne v prvom polčase sme mali množstvo šancí a aj smolu, keď sme trikrát nastrelili konštrukciu brány, ale hostia zase nedali pokutový kop. V druhom polčase sme súpera dostali na koňa v podstate vlastným gólom. Najviac ma teší, že aj po inkasovaní sme si šli za víťazstvom a v priebehu niekoľkých minút sme zápas otočili. Po ďalšej chybe v defenzíve sme opäť inkasovali, ale nespornou vôľou, túžbou, ochotou a kvalitou sme to doviedli do víťazného konca,“ hodnotil pre fkpoprad.sk tréner Marek Petruš.