Pavol Hrubý o Pit Cage Fighting: Ľudia o nás musia vedieť

Večer na Veľkonočnú nedeľu bude patriť bojovým umeniam.

Zľava: Pavol Hrubý, Zuzana Ľuptáková, Leonard Spišský, Samuel Hadzima a Dávid Kedžuch. (Snímka: mik)

Po rokoch však v Aréne Poprad nepôjde o kickboxerskú akciu Simply The Best, ale o jubilejné PCF20 s podtitulom Legendery. Organizácia Pit Cage Fighting je dielom levočeského Pit Gym-u. „Nik na Slovensku ešte dvadsať MMA podujatí nemá. My sme tu aj najdlhšie, lebo sme organizáciou, ktorá založila slovenské MMA. PCF 20 je výnimočné aj tým, že po prvýkrát v histórii máme kompletnú profesionálnu kartu a bude sa konať vo veľkej hale. Ľudia sa môžu tešiť na obrovskú šou či už zo športového pohľadu alebo zážitku,“ vysvetlil spoluorganizátor podujatia Pavol Hrubý.

Skúsený kickboxer Pavol Garaj zažije debut v oktagone, no pod jemu dobre známymi pravidlami K1. (Snímka: archív/mik)

Uvidíte aj Garaja i Hadzimu

V OC Forum ste si už vo štvrtok mohli pozrieť verejný tréning, v sobotu od 18.00 h na rovnakom mieste čaká všetkých bojovníkov váženie a v nedeľu od 19.00 h uvidíte v Aréne Poprad desať medzinárodných a výhradne profesionálnych súbojov. Osem z nich bude podľa pravidiel MMA, no v dvoch sa predstaví dvojica kickboxerov miestneho PAGA Gym-u v rámci K1. „Primárne sa orientujeme na MMA, ale keďže sme v Poprade a chceme predstaviť aj domácich chlapcov, urobíme výnimku a na kartu sme zaradili aj dva zápasy K1. Prilákali sme totiž dvoch najlepších fighterov v histórii mesta Poprad – Paľa Garaja a Sama Hadzimu, ktorí sú európskymi, interkontinentálnymi i svetovými šampiónmi. Všetky bojové športy majú svoje pravidlá a odohrávajú sa vo svojom priestore. My sme za to, aby v klietke boli výlučne MMA zápasy. V minulosti sme síce už ponúkli box, ale bolo to skôr na poslednú chvíľu, aby sa vyplnil čas. Určite to nebude pravidlom v budúcnosti,“ vysvetlil Hrubý.

Jediným zástupcom Pit Gym Levoča bude v Poprade Leonard Spišský. (Snímka: archív/mik)

Padol im hlavný ťahák

Organizátori však mali mnoho starostí s prípravou finálnej karty, pretože množstvo borcov im nakoniec odrieklo účasť. Čerešničkou mal byť aj ženský súboj Sandry Maškovej z XFN, ktorá mala možnosť vylepšiť si nepriaznivú bilanciu z posledného obdobia, no len nedávno sa vrátila z Juhoafrickej republiky a necítila sa na to, aby sa mohla začať plnohodnotne pripravovať. Azda najväčšou stratou je pripravovaný titulový hlavný ťahák. Poliakovi Radziszewskimu sa však zranil pôvodný súper, ktorého už dávnejšie nahradil Alžírčan Sayah. Zranenie nakoniec nedovolí nastúpiť ani Radziszewskimu a keďže Sayah neprijal náhradu, v Poprade sa o titul bojovať nebude. Najsmutnejšie z hľadiska fanúšikov spod Tatier je však zranenie Levočana Ladislava Kokyho, ktorý si po predvianočnej strate opasku v bantamovej váhe mohol napraviť chuť v dueli proti českému skúsenému bojovníkovi Davidovi Kohoutovi. Talentovaného Levočana nahradí Poliak Dawid Pancerz. Šéftréner Pit Gym-u tak bude na PCF20 viesť do boja iba jediného zverenca – Leonarda Spišského. Osemnásťročný fighter prehral doposiaľ iba raz a proti Čechovi Filipovi Hučinovi zabojuje o svoje štvrté víťazstvo.

Ladislav Koky pre zranenie v oktagone zápasiť nebude. (Snímka: archív/mik)

Tripšanský nechce obhajovať

Okrem Slovákov na čele s Vojtom Barboríkom v akcii uvidíte veľmi kvalitných Čechov, Poliakov, Brazílčanov, Čečenca a na poslednú chvíľu organizátori zohnali ako náhradu aj Ukrajinca. „Kartu skladáme tak, aby bola férová voči každému. Vždy býva prínosom, ak sa proti sebe postavia chlapci z iných krajín, lebo vďaka tomu sa dá porovnať slovenské MMA s ostatnými. Ak sa borci porovnávajú, môžu sa aj zlepšovať,“ ozrejmil Pavol Hrubý, ktorého mrzí, že v Poprade sa neukáže aktuálny držiteľ PCF titulu v bantamovej váhe: „Súboj Tripšanský verzus Koky mal najväčší možný príbeh, lebo Denis je odchovancom Pit Gym-u a päť rokov trénoval pod Dávidom Kedžuchom. Denis si tým zápasom možno chcel iba niečo dokázať, opasok nechce obhajovať a neviem, z akého dôvodu nechce dať nikomu šancu, aby mu ho zobral. Podľa regulí ho však musí do roka obhájiť, takže pokiaľ sa to nestane, titul mu bude odobratý.“

PCF20 – Legendary malo veľké promo. Okrem hokeja predviedli bojovníci tréningovú úkažku aj na basketbale. (Snímka: mik)

Promo bolo účinné

PCF 20 – Legendary bolo ešte v lete počas PCF18 plánované na zimný štadión v Spišskej Novej Vsi, no nakoniec organizátori usúdili, že pre potreby MMA by museli urobiť veľké úpravy. „Rozhodli sme sa, že radšej využijeme Arénu Poprad. PCF tu bude už štvrtýkrát, hala nám vyhovuje a akcie v nej boli úspešné napriek tomu, že MMA nebolo v takom mediálnom stave, ako je teraz. Teraz čakáme, že akcia bude najúspešnejšia v histórii PCF. Napomôcť tomu môže aj celá profesionálna, ale i vyšší rozpočet, ktorý slúži aj na propagáciu. Ľudia o nás musia vedieť všade a nedávno sme si urobili v Poprade prieskum a zo sto ľudí o akcii vedelo 98. Problémom regiónu však je, že si kúpu lístka nechávajú na poslednú chvíľu priamo v hale, aj keď si ho môžu kúpiť vopred,“ dodal Pavol Hrubý.

Michal KLEIN