Popradskí „orli“ vyleteli na druhé miesto tabuľky

V II. lige sa boje o postup zamotávajú.

KFC Komárno – FK Poprad. (Snímka: FK Poprad)

Podtatranci na južnom Slovensku v sobotu nechceli doplatiť na väčšiu futbalovosť, ktorou sa prezentovali vonku proti Lipanom a košickej Lokomotíve. Cieľom bolo vychádzať zo zabezpečenej obrany, no napriek tomu ich bolo plné ihrisko. Po faule na Arevala to prízemnou strelou z diaľky z priameho kopu vyskúšal Pajer, ale pravú žrď tesne minul. Komárno hrozilo najmä po rýchlych akciách po pravom krídle a keď po centri Nurkovića lopta preskočila nohu Hricovi, v tutovke sa ocitol Kupec, no Knurovského svätyňu prestrelil. Postupne sa pritvrdzovalo a obom tímom pribúdali fauly. Dôraznejší v súbojoch boli domáci, k zemi poslali najskôr Zošáka a vzápätí, keď sa Šesták vrátil vypomôcť defenzíve, pristrčil ho Pinte. Práve bývalý reprezentačný útočník mal na kopačke prvú gólovku hostí. Pred šestnástkou sa individuálne uvoľnil, jeho strelu zblokoval Šimko, no lopta zmenila smer a Slávik mal čo robiť, aby ju vyškriabal na roh. Ďalšia tutovka Podtatrancov sa zrodila po Kukoľovej „štandardke“ zo stredového kruhu. Mäkučký center Horváth sklepol Šestákovi, no kanonier do toho šiel zbytočne hlavou a jeho pokus z bezprostrednej blízkosti nemal dostatočnú razanciu, aby Slávik nemohol zasiahnuť. V závere prvého polčasu prišli rýchlo po sebe už aj žlté karty na oboch stranách. Najskôr si Horváth v strede ihriska vyšliapol na Domonkosa a v rovnakom území sa Zemko hodil pod nohy Hricovi. Popradský stopér si pri tom zranil pravú nohu a musel ho striedať Luberda. Hostia mohli ešte inkasovať aj gól do šatne, ale Nurkovićova prihrávka krížom cez malé vápno nenašla adresáta a odvrátil ju Zekucia.

Hlavou skóroval Kukoľ

Po zmene strán Pajer výborne nakopol na Arevala, ale Slávik situáciu prečítal, vybehol a nebezpečenstvo odvrátil. Gólman Komárna vyboxoval aj Zošákov center smerujúci na hlavu Šestáka a zneškodnil aj následnú strelu Arevala z hranice šestnástky. Fantastickým zákrokom sa zaskvel aj jeho náprotivok Knurovský, ktorý vyrazil pokus kanoniera Nurkovića presne z bieleho bodu. Po centri Šestáka a umiestnenej hlavičke Kukoľa k pravej žrdi však bol už Slávik bezmocný a Popradčania sa tešili z vedenia. Komárno tak muselo zvýšiť ofenzívne snaženie, no namiesto gólových príležitostí fauly striedali ďalšie fauly. Tesne pred koncom domáci predsa len prekonali Knurovského. Ujlaky sprava poslal center do šestnástky, lopta po súboji Kollára s Horváthom smerovala k pravej žrdi, no do siete ju zbytočne doklepol Nurković, ktorý stál podľa rozhodcov v ofsajde, takže gól platiť nemohol. Verdikt vzbudil na tribúnach, ale i na domácej lavičke vlnu nevôle, takže po triumfe Popradu 0:1 rozhodcovia odchádzali z ihriska v sprievode usporiadateľov.

Podľa Petruša to bol správny verdikt

„Bol to nadpriemerný druholigový zápas, v ktorom chceli obe mužstvá vyhrať a nám sa to podarilo. Prvý polčas bol vyrovnaný a v úvodných 20 minútach to bol z našej strany dobrý výkon. Strelecké pokusy a šance Stana Šestáka, žiaľ, ostali nevyužité. V druhom polčase sa nám podarilo skórovať, čo pomohlo do ďalšieho priebehu zápasu. Hrali sme organizovane a súpera sme nepúšťali do gólových príležitostí. Naopak, my sme mali nebezpečné situácie. Žiaľ, nepodarilo sa nám pridať druhý gól. Som rád, že v závere pri nás stál aj kúsok šťastia, lebo domáci gólom z ofsajdu vyrovnali, ale rozhodcovia, ktorí správne videli postavenie mimo hry, gól neuznali. Veľmi sa tešíme z týchto troch bodov,“ hodnotil pre fkpoprad.sk tréner Marek Petruš, ktorého zverenci sa aj vďaka zaváhaniam Skalice či Liptovského Mikuláša posunuli v tabuľke na druhú priečku. Navyše Pohronie doma prehralo s Banskou Bystricou, takže aktuálne FK Poprad stráca na lídra už len štyri body.