Baráž už Popradčania dosiahli, no v hre je stále aj priamy postup

Predposledné kolo II. ligy rozhodlo o zásadných veciach.

Arevala bráni expopradčan Kica. (Snímky: FK Poprad)

Futbalisti spod Tatier v sobotu cestovali do Bardejova, ktorý súťaž už len dohráva. Naopak, akýkoľvek bodový zisk by „orlom“ definitívne zabezpečil minimálne baráž. Tréner Marek Petruš mohol počítať s kompletným kádrom okrem dávnejšie zraneného Jakuba Hrica, ktorý podstúpil operáciu kolena. Adrián Knurovský stál pri dovtedajšej sedemzápasovej šnúre bez porážky, takže prednosť v bráne dostal aj ôsmykrát za sebou. Zaujímavosťou bola aj bardejovská dvojica Horodník – Kica, ktorí donedávna obliekali práve dres FK Poprad.

Opäť dlho bez gólov

Prvé dva náznaky šancí patrili hosťujúcemu Kukoľovi, ale veľkú príležitosť mal, naopak, Partizán. Stachura vysunul Milunovića, no Srb trafil iba bočnú sieť. Stretnutie sa postupne rozbiehalo, ale súperi sa do zakončenia príliš často nedostali. Spoza šestnástky to skúsil aspoň Šesták, no bránu Čikoš-Pavlička prestrelil. Ešte pred prestávkou musel pre zranenie vynútene striedať Kukoľ. Nahradil ho Streňo, a práve on ešte z uhla ohrozil Čikoš-Pavlička. Kým úvodné dejstvo bolo relatívne vyrovnané a len s miernou územnou prevahou hostí, v druhom sa obraz hry zmenil. Podtatranci chceli zvíťaziť a takmer neustále boli nasťahovaní na polovici Bardejova. Domáci teda, prirodzene, ofenzívu stavali na rýchlych protiútokoch. Ich prvá šanca sa však zrodila inak, pretože Keresteš poslal ďalekonosný center na Stachuru, na ktorého v pokutovom území pozabudol Horváth, ale jeho hlavička minula cieľ. „Orli“ sa horko-ťažko dostávali do finálnej fázy, no vyšlo to napríklad Jančovi, ktorý sa predral inak nepriepustnou defenzívou Partizánu, ale loptu napálil priamo do Čikoš-Pavlička a do jeho náručia smerovala aj Horváthova strela z otočky. Obrovskú šancu si na ľavom krídle vypracoval domáci Človečko, ktorý si najskôr obišiel Luberdu a cez Horvátha nebezpečne vypálil, ale Knurovský potvrdil vynikajúcu formu.

Rozhodol Arevalo

Duel sa zlomil 10 minút pred koncom, keď Zošákov jemný oblúčik zvnútra pokutového územia pristál na hlave Streňa, ten trafil brvno, no z dorážky zabezpečil triumf Popradu 0:1 Arevalo. „Sme veľmi šťastní za tieto tri body. Hra v prvom polčase bola trochu ustráchaná.  V posledných zápasoch je vidieť zvýšenú nervozitu, hlavne v úvodných polčasoch, keďže vieme, o čo hráme. Druhý polčas už vyzeral oveľa lepšie. Domáci v ňom odišli asi aj kondične, stiahli sa a my sme búšili z jednej, aj z druhej strany. Skúšali hrať na kontry, ale za celý zápas mali možno jednu šancu,“ hodnotil pre fkpoprad.sk stopér hostí Martin Luberda.

Kto vyhrá II. ligu? Pohronie alebo Poprad? (Snímka: archív/mik)

Karty sú takmer rozdané

Po víkende je jasné, že Skalica už na Fortuna ligu pomýšľať nemôže a prvé dve priečky si rozdelí Pohronie s Popradom. Podtatranci by však na prvú priečku potrebovali Petržalku zdolať vysokým rozdielom alebo sa musia spoliehať na zakopnutie Pohronia so Šamorínom. Z najvyššej súťaže vypadáva Podbrezová a do baráže proti druhému druholigistovi pôjde jeden z dvojice Trenčín a Zlaté Moravce. Po prehre Trebišova je už jasné aj kvarteto zostupujúcich – Trebišov, Inter Bratislava, Prešov a Lipany.