Cyklisti po tatranskej etape v Poprade špurtovali o víťazstvo

V sobotu k nám zavítala jedna etapa 36. ročníka Karpatských pretekov kuriérov.

Preteky karpatských kuriérov. (Snímky: mik)

Okolo Slovenska v septembri Tatry vynechá, takže fanúšikovia cyklistiky mali cez víkend aspoň malú náhradu. Podujatie určené pre pretekárov do 23 rokov síce organizujú Poliaci, no štvrtú etapu umiestnili na Slovensko a záverečnú piatu do Maďarska. V sobotu pelotón odštartoval spred popradského OC Forum, odkiaľ vyrazil smerom do Novej Lesnej. Trať pokračovala cez Tatranskú Lomnicu, Tatranskú Kotlinu, Spišskú Belú, Veľkú Frankovú, Osturňu, Ždiar a opäť cez Tatranskú Kotlinu a Novú Lesnú sa cyklisti vrátili do Popradu.

Napriek kopcovitému profilu sa vo finiši špurtovalo a po 112,6 kilometroch malo rovnaký čas 2.51:44 h až 38 pretekárov. Prvým z nich, ktorý preťal cieľovú čiaru, bol Holanďan Dennis Van Der Horst pred Talianom Nicolasom Dalla Valleom a Poliakom Stanisławom Aniołkowskim. Na šiestom mieste finišoval priebežný líder, ktorý v nedeľu v Maďarsku celkové víťazstvo potvrdil, Holanďan Marijn Van Den Berg z Metec – TKH. Karpatských pretekov kuriérov sa zúčastnili aj tri slovenské tímy. TJ Slávia ŠG Trenčín, tím Stredoslovenský región a slovenská juniorská reprezentácia. Práve z nej bol i najrýchlejší Slovák v podtatranskej etape Lukáš Kubiš, ktorý na vedúcu skupinu stratil necelé tri a pol minúty a obsadil v nej 43. priečku. Práve Kubiš bol na 30. mieste aj najlepším Slovákom celkovej klasifikácie.