Futbalisti konečne zdolali Liptákov a dotiahli sa na lídra

Popradčania v sobotu prelomili veľký míľnik.

Vladimír Kukoľ. (Snímka: FK Poprad)

V II. lige nastupujú už piatu sezónu, no doteraz sa im v nej nikdy nepodarilo zdolať Liptovský Mikuláš. O dlhodobých nezdaroch proti podtatranskému susedovi svedčí aj jesenná domáca blamáž 0:5. Vo vzájomnom dueli na Liptove nebolo v hre iba prelomenie tejto nepriaznivej série, ale najmä extrémne dôležité body v boji o postup pre oba tímy. Domáci ešte mali matematickú šancu na baráž, ale na jej udržanie potrebovali bezpodmienečne vyhrať. Naopak, „orli“ si potrebovali strážiť náskok na nich i na Skalicu, ale nevzdávali ani boj na diaľku o prvú priečku s Pohroním.

Góly nepadali

Skóre sobotného derby mohol otvoriť Popradčan Gallovič, ktorý pred šestnástkou obral Kuca, no loptu si hodil príliš dopredu a zrazil sa s brankárom Gábrišom. Potom prišli dve krásne vysunutia na oboch stranách. Najskôr Kačerík videl v nábehu za defenzívnu líniu hostí Andrića, no Knurovský zakončenie Srba vystihol. V ešte lepšej pozícii sa po Zošákovej uličke pomedzi Kuca s Kucharčíkom ocitol Šesták, ale aj jemu pokazil radosť Gábriš. Hostia vďaka Zekuciovi a Zošákovi mali ešte v prvom polčase dve nádejné, no nepresné hlavičky, ale práve pri perfektnom zakončení hlavou v podaní Andrića mohli aj inkasovať. Knurovský však predviedol parádny zákrok. Gólman hostí sa musel obracať aj po zmene strán. Najskôr musel vyraziť „obaľovačku“ Lauru spoza šestnástky, no v ďalších dvoch nádejných príležitostiach Liptákov bol viac-menej štatistom. Kačerík totiž z vnútra pokutového územia mieril privysoko a keď Laura vyslal mäkučký center na hlavu Andrića, pomohla mu pravá žrď.

Viktor Maťaš. (Snímka: FK Poprad)

A opäť Šesták…

Boj o dôležité tri body však nevzdávali ani „orli“ a ako inak, zlomové chvíle patrili Stanislavovi Šestákovi. Kanonier hostí sa predral domácou obranou, ale jeho strelu z uhla zlikvidoval Gábriš. Hlavou zase nenamieril presne, ale pri následnej rozohrávke Liptákov sa mu vyplatilo čakanie na chybu. Kuc vrátil loptu Gábrišovi, no tomu trochu odskočila a Šesták už vedel, ako ju upratať do brány. Liptáci mohli vyrovnať na začiatku nadstaveného času po rohovom kope, ale Papaja bravúrne vychytal Knurovský, čím zabezpečil triumf Popradu 0:1. „Bol to náročný duel, vedeli sme, o čo nám ide, nesmeli sme prehrať. Prvoradým cieľom bolo neinkasovať, čo sa nám podarilo. Prvý polčas bol vyrovnaný, veľmi kvalitný aj z našej strany. Oba tímy tam mali nebezpečné situácie. Druhý polčas boli domáci aktívnejší, ale gól sme dali my, aj keď bol po náhodnej situácii,“ hodnotil pre oficiálny web FK Poprad tréner Marek Petruš.