Hokejbalom pomohli deťom s cystickou fibrózou

Charitatívny turnaj zložiek IZS v Poprade má za sebou 9. ročník.

Finalisti turnaja. (Snímka: OZ Záchrana)

Podujatie je síce určené primárne pre pracovníkov Integrovaného záchranného systému, ale 18. mája sa ho zúčastnili aj hokejisti a iné tímy. „Keď sme oznámili, že ide o zbierku pre dve malé deti, prihlásili sa aj ostatní, tak sme nikoho nechceli odradiť a zobrali sme všetkých. Po dlhej dobe sa vyčasilo, mužstvá predvádzali veľmi dobrý hokejbal a najmä hokejisti sú v tomto športe veľmi dobrí. Policajti a hasiči majú vo svojich radoch taktiež bývalých hokejistov, družstvá doplnili aj hokejbalisti, takže turnaj bol na vysokej úrovni,“ hodnotil František Majerský – predseda OZ Záchrana, ktoré podujatie organizuje.

„Kamzíci“ zdolali policajtov po nájazdoch

Turnaj bol rozdelený na dve skupiny po päť družstiev a prví dvaja postúpili do semifinále. Vo finále porazili mladíci HK Poprad popradských policajtov až po samostatných nájazdoch a tretí skončili popradskí hasiči. Účasťou i do zbierky prispela aj Košická záchranka Košice i Poprad, DHZ Vikartovce, DHZ Liptovská Teplička, hasiči z Tatravagónky Účko či Kocka.

Pre deti…

Výťažok šiel pre deti Dagmary Kellnerovej, ktorých príbeh sme vám priniesli pred dvoma týždňami v rámci projektu Lomničania Lomničanom. „Veľmi som sa potešila tomuto nápadu, že nám chcú pomôcť. Detičky trpia cystickou fibrózou, čo sa nedá utiahnuť len z platu. Manžel je stále v práci, má tri roboty, no inak sa to ani nedá. Najťažšie však je, že detičky nemôžu žiť normálny detský život. Sú však veľmi zlaté a dodávajú mi silu. Naučili sme sa s tým žiť, ale je ťažké zmieriť sa s tým,“ vyjadrila sa Dagmara Kellnerová.

Zbierka pokračuje do konca mája

„Minimálne štartovné bolo 50 eur na tím, ale mužstvá prispievali, samozrejme, aj vo väčšom množstve a vyzbierali sme tak 1 070 eur. Pre veľký záujem sme sa však rozhodli, že zbierka bude pokračovať až do 31. mája cez účet OZ Záchrana. Bližšie informácie máme na facebookovej stránke. Do správy treba zadať heslo RODINA a človek môže prispieť akoukoľvek sumou. Po skončení zbierky peniaze odovzdáme mamičke,“ doplnil Majerský, ktorý by rád organizoval jubilejný 10. ročník už na novom ihrisku.

Michal KLEIN