Krátke správy zo športu 18. týždeň

Zmluvy podpísalo päť hokejistov

HK Poprad intenzívne skladá káder na novú sezónu a minulý týždeň oznámil predĺženia kontraktov s obrancami Jánom Ťavodom i Joonaom Ervingom. Pod Tatry prichádza aj jeho fínsky krajan – 22-ročný center Jesse Pelamo, ktorý zbieral v tamojšej 2. lige dva roky za sebou takmer bod na zápas. Obranu vystuží slovinský reprezentant Aleksandar Magovac. Robustný 28-ročný pravák naposledy hrával vo francúzskom Grenoble. Návrat domov z Nových Zámkov hlási krídelník Andreas Štrauch.

Kežmarčanky boli medzi top osmičkou

Od piatka do nedele sa v Leviciach konal záverečný turnaj Majstrovstiev Slovenska junioriek vo volejbale. Tretím miestom na východe si účasť po 10 rokoch vybojovali aj mladé Kežmarčanky. Zverenkyne Ondreja Spišáka v základnej skupine zvíťazili nad Liptovským Hrádkom, no podľahli bratislavskej Bilíkovej i Senici. Hrali teda len skupinu o 5. až 8. pozíciu. Najskôr prehrali s COP Nitra, ale súboj s domácimi Levicami o 7. priečku úspešne zvládli. Vo finále bratislavská Slávia porazila Bilíkovu.

Dobrovoľní hasiči už opäť súťažia

Počas upršanej nedele sa 19. ročníkom O pohár starostu obce Spišská Teplica začal 25. ročník Podtatranskej hasičskej ligy dobrovoľníkov. Medzi mužmi do 35 rokov triumfovalo Spišské Bystré pred Spišskou Sobotou a domácimi. Spišskosobotčanky sa tešili v kategórii žien do 35 rokov, kde zdolali Gánovce i Spišské Vlachy. Veteránske prvenstvá si vybojovali Šuňavčania a Batizovčanky, ktoré zožali najväčší aplauz. Medzi dorastom sa najviac darilo Hranovničanom a dievčatám zo Spišského Bystrého.

Marek Koreň na Orave dominoval

KP Aquacity Poprad posledný aprílový víkend vycestoval na dva mítingy. Marek Koreň na Veľkej cene Dolného Kubína vyplával päť zlatých medailí, šiestu pridal so štafetou a Podtatranci s bilanciou 6-3-12 skončili na 9. priečke. Silná medzinárodná konkurencia sa zišla na 21. ročníku bratislavského Orca Cup-u a do Popradu šlo po jednom kove z každého lesku. Tamara Potocká vyhrala 50 m motýlik i striebro na 50 m voľným spôsobom. Bronz pridala Natália Králová a Aquacity skončilo tridsiate.

Karatisti bojovali pod Dubňom

Počas rovnakého víkendu sa konalo aj Karate Grand Prix Žilina 2019 pre deti, žiakov, ml. dorastencov, kadetov, juniorov a seniorov. Medzi 50 klubmi bolo aj trio spod Tatier. Najlepšie z nich si počínali popradskí Shihanisti, ktorí s bilanciou 5-7-8 obsadili 7. miesto. Po dve zlaté medaile získali M. Hrebenár i Laura Klempová. Desiatku za 3-0-5 uzatvára ich mestský rival Central a ŠKM-KK Stará Ľubovňa síce získal deväť medailí 1-3-5, no jediné zlato znamená až 22. pozíciu.