Krátke správy zo športu 19. týždeň

Mlynarovič a Fabian zostávajú

Slovenská hokejová reprezentácia v týchto dňoch bojuje na svetovom šampionáte aj s popradským odchovancom Dávidom Bucom. Kežmarský rodák Denis Godla i „kamzík“ Dávid Bondra síce v nominácii sú, no na súpiske ešte nefigurujú. Napriek tomuto turnaju HK Poprad v pondelok odštartoval letnú prípravu už aj so Samuelom Mlynarovičom a Štefanom Fabianom, ktorí predĺžili kontrakty. Tréner Štolc má k dispozícii len Slovákov, vrátane niekoľkých juniorov. Legionári sa na suchu budú pripravovať individuálne.

Dubašák rozdrvil konkurenciu

Športový areál Dubné v Kamienke v stredu hostil 2. ročník Jarného krosu na 10 kilometrov. Preteky ovládlo trio bežeckých veteránov, keď s časom 41:17 min vyhral Jozef Dubašák z AK Steeple Poprad o takmer štyri a pol minúty pred Štefanom Raczom z Kysaku a Staroľubovňanom Antonom Hudákom. Najrýchlejšou ženou bola za 54:24 min Alena Farkašová z Michaloviec, druhá skončila Simona Čonková z prešovského Maras Team-u a tretia Podolínčanka Kristína Hanečáková.

Štefan Kopčík si zastrieľa aj v Austrálii

Rodák z Kežmarku, ktorý už vyše 40 rokov žije v Poprade, Štefan Kopčík sa počas prvého májového víkendu zúčastnil medzinárodných streleckých pretekov v Nemecku. Na súťaži v Hannoveri si zdravotne znevýhodnení pretekári mohli splniť limity na októbrové Majstrovstvá sveta IPC v Sydney, čo sa 67-ročnému predsedovi Spolku nevidiacich a slabozrakých športovcov Svišť aj podarilo. Vo vzduchovej puške na 10 metrov a 60 rán si v stoji vybojoval 10. priečku a v ľahu skončil na 12. mieste.

Doma vyhrali Husárová aj Bírová

Na 41. ročníku Pohára primátora Popradu v športovej gymnastike sa 5. mája predstavili okrem domáceho ŠK ŠG GY-TA aj kluby z Košíc, Handlovej, Šumperka, Frýdlantu nad Ostravicí, Radotínu či Miškovca. Medzi juniorkami triumfovala Popradčanka Ema Husárová pred dvoma Maďarkami. Absolútnou víťazkou je Kateřina Friedlová, ktorá vyhrala kategóriu starších žiačok, kde GY-TA nemala zastúpenie, no vďaka Silvii Bírovej sa z prvenstva tešila medzi mladšími žiačkami.

Na východe sa blysla Sofia Hudžíková

Košice v sobotu 4. mája hostili 2. kolo Jarných majstrovstiev východoslovenskej oblasti v plávaní, kde popradský KP Aquacity obsadil s bilanciou 13-18-19 druhé miesto spomedzi jedenástich zúčastnených klubov. Hneď o štyri zlaté medaily sa postarala Sofia Hudžíková, ďalšie dve pridala jej sestra Nina a dvakrát sa z prvenstva tešili aj Marek Koreň s Oliverom Tomasom. Po jednom víťazstve si vybojovali aj Filip Janček, Tomáš Dziviak a Samuel Sopko.