Krátke správy zo športu 20. týždeň

Godla chytal, Bondra skóroval

Základné skupiny hokejových majstrovstiev sveta v Košiciach a v Bratislave pokračovali aj minulý týždeň. Za Slovensko nastúpil na každý zápas popradský odchovanec Dávid Buc, ktorý si pripísal dve asistencie. Kežmarský rodák – brankár Denis Godla dostal príležitosť len v stretnutí proti Veľkej Británii (7:1) podobne ako aktuálny „kamzík“ Dávid Bondra, ktorý úspešne tečoval Kochovu strelu. Slovensko dnes nastúpi ešte proti Dánom, ale ani víťazstvo mu postup do štvrťfinále neprinesie.

Prišiel Halo a vrátil sa Bjalončík

Hokejisti HK Poprad už majú za sebou prvý týždeň letnej prípravy, ale klub oznámil aj dva nové podpisy. Po odchode Patrika Nechvátala do Nice bolo potrebné vyriešiť post brankárskej dvojky. Mal by ho zaujať 24-ročný rodák z Topoľčian Juraj Halo, ktorý mal v rámci 1. ligy vo svojom materskom klube solídne čísla. Desať stretnutí v minulosti odchytal aj v Tipsport Lige v dresoch Martina a Nitry. Druhého hráča netreba zvlášť predstavovať. Z hosťovania v Nice sa vracia mladík Peter Bjalončík.

Posaďte svoje deti na bicykle

Detská Tour Petra Sagana, ktorá píše už 6. ročník, navštívi podtatranský región. Malí cyklisti si zasúťažia na jej 4. kole v Spišskom Hrhove. Deti mladšie ako 14 rokov môžete prihlásiť do šiestich vekových kategórií od baby po starších žiakov cez www.detskatour.sk, ale pokiaľ prídete s predstihom, môžete aj osobne. Prezentovať sa môžete v školskej telocvični už v sobotu od 17.00 do 18.30 h a v nedeľu od 8.00 do 10.00 h. Prvý štart je naplánovaný na nedeľu o 10.30 h v areáli parku pri kaštieli.

Slovenský šampionát pod Tatrami

Aréna Poprad hostila 11. mája Majstrovstvá SR detí a žiakov v karate, kde nemohlo chýbať ani kvarteto podtatranských klubov. Najlepšie z nich sa darilo popradskému Shihanu (2-8-4), ktorý v medailovej bilancii jednotlivcov obsadil 9. miesto. Jeho mestský rival Central (1-3-6) skončil 16., ŠKM-KK Stará Ľubovňa (1-3-5) 17. a MŠK-KK Kežmarok (1-2-2) 19. Jedenásť klubov vrátane tria našich sa zúčastnilo súťaže družstiev. Shihan si vybojoval 6., Stará Ľubovňa 9. miesto a bez medaily ostal Central.

Deväť medailí pre Kormaníkovú

V Liptovskom Mikuláši sa počas druhého májového víkendu konal 9. ročník Veľkej ceny Liptova, ktorého sa zúčastnilo aj 16 členov KP Aquacity Poprad. V konkurencii 26 klubov sa trochu viac darilo dievčatám. Deväť medailí – striebornú a osem bronzových si vyplávala Tatiana Kormaníková, päť bronzov získala Mia Koral a ďalšie tri Soňa Horníková. Ďalšie striebro pre klub vybojoval Tobias Földes a Dominik Fábry skončil dvakrát tretí.