Marek Petruš: Neboli lepším mužstvom, ale tri body máme

Futbalisti v nedeľu cestovali na Zemplín.

Viktor Maťaš v Trebišove. (Snímka: FK Poprad)

Popradčanom sa na jar proti tímom, ktoré bojujú o záchranu, príliš nedarí. Prehrali v Lipanoch, na Lokomotíve a v Stupave sa proti Interu zrodila bezgólová remíza. Trebišov je prvý pod čiarou, takže body s „orlami“ by mali preto cenu zlata. Nasvedčovala tomu aj základná jedenástka, kde mal až päticu futbalistov z forutnaligových Michaloviec a napríklad Igora Žofčáka ani netreba predstavovať. Dážď ani vietor futbalu veľmi nepriali, ale ihrisko bolo napriek tomu v dobrom stave. Najväčšie šance prvého polčasu mali Šesták a hlavou aj Zekucia, no gólmi neskončili podobne ako jedno z mála zakončení domácich, ktoré bravúrne zlikvidoval Knurovský. Efektívnou sa ukázala až krásna akcia Popradu, keď sa Holiš predral cez klbko domácich a vynikajúcu kolmicu lobom ponad Bieszczada pretavil na vedúci gól Šesták.

Enzo Mauro Arevalo Acosta v Trebišove. (Snímka: FK Poprad)

Po prestávke museli Trebišovčania vrhnúť všetko do útoku, no šance nepremieňali a Podtatranci sa zamerali na obranu, z ktorej hrozili rýchlymi kontrami. Slávilo to úspech, rezervu Michaloviec zdolali 0:1 a ťahajú šnúru piatich zápasov bez porážky. „Predvedená hra nebola najlepšia, domáci hrali jednoduchý futbal a my sme sa tomu nevedeli prispôsobiť. Rozhodla jedna z mála pekných akcií, keď sme dali loptu na zem, vykombinovali a po peknej kolmej prihrávke sa krásnym zakončením blysol Stano Šesták. Mali sme aj šťastie a v niektorých situáciách nás podržal brankár Knurovský. Neboli lepším mužstvom, ale tri body máme,“ zhodnotil stretnutie pre fkpoprad.sk tréner Marek Petruš.