Na kežmarskom Juhu otvárajú nové nákupné centrum

Od štvrtku 16. mája si nakúpite v nových prevádzkach na sídlisku Juh. Do Kežmarku prichádza Dráčik, DM či Pepco. Prácu v nových obchodoch nájde 50 ľudí.

Obchodné centrum v Kežmarku. Snímka: intercora.cz

Základný kameň obchodného centra poklepali 30. júla minulého roka primátor Kežmarku Ján Ferečnák a Ivan Hlaváček, spolumajiteľ spoločnosti Primum, ktorá je investorom. Sľúbený termín otvorenia – apríl až máj 2019 – generálny dodávateľ spoločnosť Azor dodržal. Kežmarčania tak majú k dispozícii nové obchody.

Nakúpite hračky aj topánky

Podľa informácií spoločnosti Primum sú obsadené priestory všetkých siedmich prevádzok.

  • dm drogerie s rozlohou 451 metrov štvorcových
  • Najväčšiu prevádzku bude mať CCC, spoločnosť ponúka obuv a kožené doplnky
  • PEPCO zaberie 551 metrov štvorcových.
  • GATE ponúka oblečenie a doplnky na 499 metroch štvorcových
  • KiK zaberá 750 metrov štvorcových
  • Hračkárstvo Dráčik má k dispozícii 362 metrov štvorcových
  • TEDI ponúkne tovar do domácnosti na 732 metroch štvorcových

Počas plánovania výstavby malo zarezervovanú prevádzku aj Okay Elektro, nakoniec ho nahradil obchod TEDI, v ktorom nájdete všehochuť vecí do domácnosti.

Prenajaté sú ďalšie tri prevádzky – Sportissimo (450 m2), Vetroplus (220 m2) a Kaviareň (135 m2). Táto časť obchodného centra má stáť pri ceste spájajúcej centrum mesta so sídliskom Juh a jej výstavba sa zatiaľ nezačala. Pribudnúť by mala i oddychová zóna s terasou a vodnou kaskádou.

Vznikli aj pracovné miesta

V prevádzkach by malo nájsť prácu zhruba 50 ľudí. Investora stavba stojí okolo troch miliónov eur. Náklady na celý projekt sú päť miliónov eur.

Spoločnosť Primum patrí do skupiny InterCora. Developerská skupina pre komerčné nehnuteľnosti pôsobí na českom trhu od roku 1991. Zaoberá sa výstavbou a prenájmom nehnuteľností predovšetkým pre maloobchod. Skupina InterCora na Slovensku prenajíma nákupné centrá v Banskej Bystrici, Dubnici nad Váhom, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Nových Zámkoch, Partizánskom, Sabinove a v Topoľčanoch.

Jana TOMALOVÁ