Na konferencii bude hovoriť aj špeciálny agent FBI

V pondelok 13. mája sa v popradskom Aquacity začne päťdňová Metro ON Line konferencia.

Ilustračná snímka: aquacity.sk

Medzi rečníkmi najväčšej telekomunikačnej konferencie u nás budú aj slovenskí zlatí hokejisti z Göteborgu, ktorých snahou je motivovať mladých ľudí k športu a aktívnemu prístupu k spoločnosti.

Inšpiráciou je Fínsko

Tento rok sa hneď v prvý deň na panelovej diskusii o podpore športu a IT vo vzdelávaní okrem primátorov a zástupcov krajov zúčastní aj spolutvorca hry Angry Birds Peter Vesterbacka. Keďže sa tento ročník konferencie nesie v hokejovom duchu a záštitu nad konferenciou prevzal i Slovenský zväz ľadového hokeja, športový príklad inšpirácie fínskym systémom priblíži prezident SZĽH Martin Kohút. Dôležitým míľnikom spolupráce medzi Fínskom a Slovenskom bolo podľa organizátora konferencie Metro ON Line Jána Michlíka vzájomné spojenie miest Poprad a Oulu.

Pomôžu znevýhodneným

Podujatie Metro ON Line vzniklo ako telekomunikačná konferencia. Tento ročník bude doplnený najmä o pohľad bezpečnostných expertov na rôzne IT oblasti ako i fenomény blockchain, rozšírenú a virtuálnu realitu, umelú inteligencu a ich využitie v praxi.

O tom, ako sa brániť dezinformačným kampaniam či manipuláciám bude rozprávať špeciálny agent FBI Peter J. Ahearn Jr. Cieľom konferencie je aj podpora sociálne znevýhodnených skupín obyvateľstva, pričom sa tento rok zameria predovšetkým na autizmus a začleňovanie ľudí s autizmom do zamestnania. Táto problematika sa bude niesť celým podujatím. Rovnako sa však bude konferencia venovať vzdelávaniu i motivácii mladých ľudí a ich aktívnemu zapojeniu do spoločenských výziev, či umožneniu prístupu k etickému rozvoju ich talentov a kreativity.

(rov)