Správy z kultúry: V Kežmarku uvidíte drámu Do boja, v Poprade hru Pyžamo pre šiestich

V Poprade budú farmárske trhy

Od štvrtka 16. mája do soboty 18. mája na Námestí sv. Egídia v Poprade nájdete farmárske trhy. Farmári vám ponúknu svoje originálne výrobky. Na výber budú rôzne syry, bryndza, med, zelenina, mäsové výrobky či sladkosti. Na drevenom kolotoči sa deti povezú každý deň od 14.00 do 17.00 h. V piatok o 15.30 h otvorí program xylofónová šou, vystrieda ju DFS Letnička, deti z karate klubu, speváčka Júlia Pavlovičová, BellySimi Dance a o 18.30 h vystúpi ako posledný Ján Oravec so svojou gitarovou šou.

Pobaví vás Pyžamo pre šiestich

Voľné pokračovanie divadelnej hry Tri letušky v Paríži s názvom Pyžamo pre šiestich uvidíte v piatok 17. mája o 19.00 h v popradskom dome kultúry. Francúzska komédia Marca Camolettiho zachytáva Bernarda, ktorý má v úmysle potajomky stráviť víkend so svojou milenkou. Pozve i svojho najlepšieho priateľa, aby mal dokonalé alibi. Účinkuje Gabriela Škrabáková, Danica Jurčová, Peter Sklár, Ján Dobrík či Michal Rovňák. Vstupné je 18 eur. Lístky zakúpite v MIK Poprad, v dome kultúry či cez ticketportal.sk.

Film Do boja uvidíte v Kežmarku v pondelok o 19.00 h. Zdroj snímky: klubiskra.sk

Odohrá sa boj o ľudskú dôstojnosť

Filmový klub Iskra Kežmarok vám v pondelok 20. mája o 19.00 h predstaví francúzsku drámu Do boja. Zobrazuje boj zamestnancov automobilovej spoločnosti voči nespravodlivosti. Pred dvomi rokmi totiž pre záchranu firmy so svojím zamestnávateľom podpísali dohodu, že pristúpia na nižšie platy výmenou za záruku pracovného miesta na päť rokov. Spoločnosť však po dvoch rokoch náhle ukončí výrobu. Boj o prácu a vlastné práva sa môže začať. Vstupné na premietanie je 4,50 eura, s preukazom klubu 3 eurá.

Hasiči zo Spišskej Soboty oslavujú

Pri príležitosti 140. výročia založenia DHZ Spišská Sobota a 95. výročia sobotskej Okresnej hasičskej jednoty sa v sobotu 18. mája uskutoční 14. ročník súťaže vo varení kotlíkového guláša. Hasičské dni sa na námestí v Poprade-Spišskej Sobote začnú o 9.00 h, súťaž vo varení guláša o 9.15 h. Do 13.00 h ochutnáte guláš, ukážu vám hasičskú techniku i zásah. O 14.00 h vydražia tradičný kotlík a vyhlásia víťaza. Od 16.00 do 21.00 h vás pobaví repete v podaní Roba Kazíka, Evy Mázikovej či Božanky.

Uvidíte film o extrémnom lyžovaní

Kaviareň a čajovňa U Vlka v Starom Smokovci vám v piatok 17. mája o 19.00 h ponúkne 54-minútovú dokumentárnu snímku s festivalovým názvom Zabardast. Francúz Jérôme Tanon sa v nej zhostil úlohy zaznamenávateľa akéhosi dôverného cestovného denníka. Ide o záznam freeriderskej expedície priamo do srdca druhého najvyššieho pohoria na svete Karakoram. Vo výške 5 880 m n. m. hľadá jedno z najkrajších pohorí na lyžovanie. Za vstup na premietanie v rámci festivalu Hory a mesto zaplatíte 1 euro.