Správy z kultúry: V Starej Ľubovni uvidíte komiksové kresby, v Kežmarku divadlo

Pobaví vás komédia Deň oddychu

Divadelný súbor Mestského kultúrneho strediska v Kežmarku vám v piatok 3. mája o 19.00 h premiérovo predvedie hru ukrajinského rodáka Valentína Katajeva s názvom Deň oddychu. V kultúrnom stredisku v Kežmarku uvidíte komédiu o tom, aké ťažké je získať jeden obyčajný podpis. V hodinovom predstavení pod vedením Ivana Kubíka účinkuje Ján Bachleda, Katarína Gurková, Mária Kováčová, Drahomír Thomay, Radka Kovalčíková, Martin Šoltys či Lívia Jaseňáková. Vstupné na predstavenie je 7 eur.

Jedna z kresieb Róberta Kačáneka. Snímka: archív Róberta Kačáneka

Stará Ľubovňa vystavuje Kačáneka

Do 17. mája máte možnosť navštíviť v Ľubovnianskej knižnici výstavu Art Brut Kresby z dielne prešovského výtvarníka Róberta Kačáneka, ktorý v súčasnosti žije a tvorí v Starej Ľubovni. Počas otváracích hodín knižnice uvidíte jeho kresby komiksových superhrdinov, pouličných postáv, áut či lietadiel, ktoré z času na čas dopĺňa i textom vo viacerých dejových líniách súčasne. Jeho práce sprevádza množstvo detailov, ktoré dotvárajú dej. Kreslí už od detského veku. Svoje publikum rád provokuje.

Hudobnú jar osvieži jazzová kapela

V rámci Popradskej hudobnej jari vystúpi v pondelok 6. mája o 18.00 h v Dome kultúry v Poprade šesťčlenné vokálne teleso Skety. České jazzové sexteto pôsobí na a capella scéne od roku 2014. Predstaví vám svoje albumy Skety a Týdytý. Pomenovanie Skety je odvodené z jazzového spôsobu spevu i z obsahu tohto slova. Tvorbu šestice prirovnávajú k telesám Singers Unlimited či Manhattan Transfer. Napriek tomu si kapela udržiava svoj osobitý štýl. Za vstup na koncert zaplatíte 8 eur, po zľave 5 eur.