Krátke správy zo športu 22. týždeň

Michal Madzin opúšťa svitskú Iskru

Už v sezóne 2015/16 robil mladý basketbalový tréner v materskom klube asistenta Rudolfovi Jugovi a následne na tri roky zaujal post hlavného kormidelníka. Iskru vždy dotiahol do play-off a vrchol vo Svite zažil len nedávno, keď s tímom získal bronz. Teraz mu vypršal kontrakt a 33-ročný tréner sa rozhodol hľadať novú výzvu pri Levických Patriotoch, ktorí majú tie najvyššie ambície a podpísal s nimi zmluvu na tri roky. Michal Madzin má už skúsenosť aj ako asistent pri reprezentácii.

V Hôrke dominovali Liptáci

Starostovská desiatka v Hôrke v sobotu písala svoj 22. ročník. Prvenstvo spomedzi 44 bežcov si časom 36:43 min vybojoval Miroslav Gad z Liptovského Mikuláša, o dve minúty neskôr dobehol Jaroslav Lavrík zo Spišského Štiavnika a tretí skončil ďalší Lipták Vladimír Porubiak. Bežcom ŠK Copy servis Liptovský Mikuláš sa mimoriadne darilo, čo podčiarkla triumfom medzi ženami Slávka Mlynčeková, ktorá vyhrala v čase 44:24 min pred Popradčankami Žanetou Goleňovou a Martinou Jačiskovou.

Okres budú reprezentovať Šuňavčania

V Šuňave sa v nedeľu konala Územná súťaž mužov a žien do 35 rokov, ktorá bola 3. kolom Podtatranskej hasičskej ligy a zároveň aj kvalifikáciou na krajské kolo. Súťažilo sa v požiarnom útoku s vodou a v štafete na 8 x 50 metrov s prekážkami. Šuňave sa v domácom prostredí darilo najviac. Medzi mužmi zdolala Spišské Bystré i Gánovce a medzi ženami Štrbu či tretiu Spišskú Sobotu. Víťazi budú 22. júna reprezentovať okres Poprad v Drienove, odkiaľ môžu postúpiť na majstrovstvá Slovenska.

Svit hostil majstrovstvá Slovenska

Mládežnícke basketbalové súťaže vrcholia záverečnými turnajmi a žiaci U14 sa stretli práve pod Tatrami. Sviťania doma zdolali Handlovú, Nitru, Prievidzu i Košice a košom v poslednej sekunde podľahli bratislavskému Interu, takže obhájili strieborné medaily. Titul získali Bratislavčania. Staršie minibasketbalistky BAM Poprad cestovali do Šamorína, kde porazili Starú Turú, no s Ružomberkom, Banskou Bystricou, Šamorínom i s majstrovskými Košicami prehrali a obsadili 5. miesto.

Súťažilo až desať nových nosičov

Ešte 25. mája sa uskutočnil 18. ročník Nosičskej stovky známej aj ako Memoriál Juraja Petranského, ktorý počas vynášky zahynul v lavíne. Vyniesť sto kilogramov z Hrebienka na Zamkovského chatu sa podujalo až desať nováčikov, ale v popredí boli staré známe tváre. Vyhral Marián Fiam z Téryho chaty a v tesnom súboji o druhú priečku uspel Rastislav Goriščák pred kolegom „zbojníkom“ Lukášom Švolíkom. Ženy súťažili len v mixoch, kde si prvenstvo vybojovali Petra Surová s Marekom Šurinom.