Krátke správy zo športu 23. týždeň

Slováci sa pokúsia o ďalší titul

Už v piatok v Košiciach štartujú Majstrovstvá sveta v hokejbale a v reprezentácii Slovenska nechýba ani výrazná podtatranská stopa. MŠK Autostyle Kežmarok zastupujú Libor Teplický, Matúš Lipták, Lukáš Olejník i Patrik Svitana, ktorý sa síce v uplynulej sezóne venoval výhradne hokeju, no v hokejbale patrí medzi svetovú špičku. O zlaté kvarteto sa pokúsi Boris Oravec, ktorý na jar prestúpil do Považskej Bystrice. Súčasťou ženského tímu bude aj Emília Leskovianská z MŠK Spišská Belá.

Spoznali sme dorast, ktorý pôjde na kraj

Podtatranská hasičská liga má už za sebou kvalifikáciu na krajské kolá. V nedeľu sme sa v Batizovciach dozvedeli, kto sa pridá k Šuňave v mužoch i ženách do 35 rokov. V kategórii dorastencov triumfovali Hranovničania, druhé skončili Batizovce a tretia Sp. Teplica. Medzi dievčatami sa tešilo Sp. Bystré pred Sp. Sobotou. U žien nad 35 rokov si prvenstvo vybojovali Batizovce, druhé skončilo Sp. Bystré. Spišskosobotčania zvíťazili medzi mužmi nad 35 rokov pred Batizovcami a Sp. Štiavnikom.

Nočný beh vyhral opäť Ukrajinec

Na Štrbskom Plese sa 1. júna konal 7. ročník Rajec High Tatras Run-u. Na 10 km víťazil časom 36:42 min Ukrajinec Oleksandr Karpenko pred Tomášom Gazdaricom z Ružomberka a Michalom Červeňákom z Michaloviec. Najrýchlejšou ženou bola Jarmila Fajtova z Tatranských zverov. Polovičnú trať ovládol časom 18:19 min Kluknavčan Marián Zimmermann, druhý skončil Martin Halász zo Šale a tretí Daniel Tabačko z Košíc. Prvenstvo medzi ženami berie Bratislavčanka Petra Pukalovičová.

Deň detí oslavujú športom

Nasledujúci deň v Štrbe patril zase 34. ročníku Bežeckej štafety na 100 x 1000 metrov, ktorý je už tradične súčasťou Dňa detí a športu. Štafetu odbehlo 309 účastníkov a nechýbali ani známe športové tváre ako hokejista Arne Kroták, biatlonista Pavol Hurajt, basketbalista Stanislav Baldovský či nohejbalisti Igor a Marek Hulínovci. Svoj tisícmetrový úsek zvládol najrýchlejšie zo všetkých Vladimír Staroň z Tatranskej Štrby a Miriam Kyselová bola najlepšou zo žien. Akcie sa zúčastnilo 51 rodín.

Potocká opäť obťažkaná medailami

Na prelome mája a júna sa v Bratislave uskutočnili Majstrovstvá Slovenska juniorov v plávaní. Členovia KP Aquacity Poprad sa postarali o 11 medailí (3-4-4). Vynikla najmä Tamara Potocká, ktorá sama získala dve zlaté, striebornú a s mix-štafetou na 4 x 100 m polohové preteky aj bronzovú. Národnou šampiónkou sa stala i Natália Králová, ktorá pridala aj striebro či dva bronzy. Darilo sa aj Marekovi Koreňovi, ktorý bol dvakrát druhý a pričinil sa i o bronz spomínanej štafety.