Krátke správy zo športu 24. týždeň

Hokejbalistom sa doma zatiaľ darí

V piatok v Košiciach odštartovali Majstrovstvá sveta v hokejbale, kde Slovensko reprezentujú aj Podtatranci Svitana, Oravec, Teplický, Lipták či Lukáš Olejník. Muži prvé tri stretnutia zvládli, keď porazili Fínov 2:1, proti USA 3:2 pp na Oravcov gól nadviazal v predĺžení Svitana a proti Veľkej Británii 8:1 dvakrát skóroval Litpák a raz Olejník. Ženy v zostave s Popradskými líškami Gaborčíkovou, Leskovianskou i „exlíškami“ Žitňanskou či Alžbetou Šulíkovou podľahli Kanade a zdolali USA a v pondelok i Veľkú Britániu.

Dobrovoľníci súťažili v Lučivnej

Podtatranská hasičská liga v nedeľu pokračovala 4. kolom v rámci 8. ročníka O pohár starostky obce Lučivná. Tímy súťažili v požiarnom útoku do kopca. Medzi mužmi bolo najlepšie Spišské Bystré, druhí skončili Šuňavčania a tretia Spišská Sobota, ktorá triumfovala zase medzi ženami pred Gánovčankami i Šuňavčankami. Nechýbal ani dorast od 15 do 19 rokov, kde prvenstvo v kategórii dievčat brali taktiež Spišskosobotčanky a medzi chlapcami triumfovali Hranovničania pred Kravancami či Batizovčanmi.

Nové odvetvie cyklistiky v Spišskej Belej

Pumptracková dráha pri Belianskom rybníku má za sebou 0. ročník súťaže PumpRock. Podujatie si okrem domácich nenechali ujsť ani cyklisti z Kežmarku, Starej Ľubovne, Žarnovice, Rožňavy, Nitry či Prievidze. V kategórii Elite triumfoval Patrik Velďák pred Romanom Pichnarčíkom a Adrienom Adamom. Medzi veteránmi sa tešil Branislav Repiský, juniorské prvenstvo od 12 do 15 rokov si vybojoval Samuel Šimkulák a Filip Repiský vyhral medzi 8 až 11-ročnými. Sara Šimkuláková ovládla kategóriu dievčat.

Na Zelenom plese bol najskôr Poliak

Na pamiatku Karla Jakeša sa 8. júna bežalo už po 14 raz z Kežmarskej Bielej vody na Chatu pri Zelenom plese. Spomedzi 370 pretekárov si so 7,7-kilometrovou traťou a prevýšením 636 m za 37:33 min najrýchlejšie poradil Poliak Andrzej Dlugosz, druhý skončil Čech Ondřej Horák a tretí Miroslav Hraško zo Zolnej. Čas 49:22 min stačil Simone Triznovej zo Sportakus Cycling Team na prvenstvo medzi ženami pred Banskobystričankou Danielou Chrančokovou a Monikou Kromkovou z Hranovnice.

Malým plavcom sa príliš nedarilo

Počas druhého júnového víkendu sa v Štúrove konali Majstrovstvá SR mladších žiakov v plávaní a s extrémne horúcimi teplotami si musela poradiť aj osmička z KP Aquacity Poprad. Deti spod Tatier sa síce 19-krát dostali medzi najlepšiu desiatku, ale iba Sofia Hudžíková vylovila medailu, keď na 200 m znak medzi 10-ročnými dievčatami získala bronz. Pritom nepopulárne štvrté miesto brala až trikrát. Klub celkovo viac potiahli dievčatá vrátane Júlie Ivanovej či Barbory Pitoňákovej.