Krátke správy zo športu 25. týždeň

Avramovič s Baldovským ostávajú

Po skončení basketbalovej sezóny sa tréner Iskry Michal Madzin dohodol na spolupráci s Levicami, no minulý týždeň prišli zo Svitu pozitívnejšie správy. Pôsobenie pod Tatrami si o dva roky predĺži 30-ročný Stanislav Baldovský, ktorý je kľúčovým hráčom na pozícii Slováka. Spokojná je zrejme aj najväčšia hviezda tímu 26-ročný Srb Saša Avramovič, ktorý bude v Iskre taktiež pôsobiť naďalej. Kontrakt predĺžil aj mladý pivot Martin Bizub a pokračovať bude i zraneniami sa trápiaci Marek Ivan.

Svitana bude pokračovať u „kamzíkov“

Sedemtýždňová príprava popradských hokejistov na suchu sa blíži k záveru. Spoločne sa pripravovali slovenskí hráči a legionári mali individuálne tréningové plány. Klub navyše finalizoval káder a po podpisoch reprezentantov Nórska Jorgena Karteruda či Francúzska Guillaume Leclerca bolo vo štvrtok oznámené aj predĺženie pôsobenia reprezentačného útočníka Slovenska a v Poprade veľmi známej tváre. Patrik Svitana napriek zaujímavým ponukám uprednostnil domáci klub a rodinné pohodlie.

„Orli“ už majú za sebou prvý zápas

Na rozdiel od hokejistov, futbalisti majú extrémne krátke leto. Hráči FK Poprad sa ihneď po skončení neúspešnej baráže pobrali na dovolenky, ktoré im však už skončili a 17. júna už mali prvý zraz, no už 20. júla v 1. kole II. ligy privítajú Podtatranci doma rezervu bratislavského Slovana. Dovtedy ich čakajú prípravné zápasy. Už v sobotu v Šarišských Michaľanoch zvíťazili 2:3 a pôjdu aj do Michaloviec, Karvinej, Opavy, Miškovca či Mieleca. Domáci duel s Podbrezovou pre obsadenosť NTC z plánu vyradili.

Potocká je špičkou aj medzi seniormi

Majstrovstvá Slovenska v plávaní pokračovali v Žiline kategóriami seniorov a Open v polovici júna. V medzinárodnej konkurencii sa predstavilo aj päť členov KP Aquacity Poprad. Tomáš Želikovský, Tamara Potocká, Natália Králová i Nina Švarcová sa dostali do finále, no iba Potocká lovila medaily, keď vyhrala na 50 metrov motýlik a získala aj dve striebra za 100 metrov voľným spôsobom či na 100 metrov znak. Najbližšie ju spolu s Královou čaká európsky šampionát juniorov v diaľkovom plávaní.

Krakovský je európskym šampiónom

Popradskí shihanisti sa uprostred júna vydali do Rumunska na Majstrovstvá Európy európskej Shito Ryu karate federácie, kde slovenská výprava v medailovej bilancii obsadila prvú priečku. Členovia Shihanu zo 79 pódiových umiestnení Slovenska brali sedem. Tadeáš Krakovský si v kumite mladších žiakov nad 32 kg vybojoval zlato a v kata pridal bronz. Striebra majú na kone Linda i Laura Klempové i Marko Jalowiczor. Karolína Kiššková i Ema Zacharová získali bronzové medaily.