Mesto plánuje bývanie na Michalskom vrchu

Dnes, vo štvrtok 20. júna, majú poslanci na programe aj územný plán novej zóny pre individuálnu bytovú výstavbu. Kežmarčania zatiaľ za pozemkami chodia do okolitých obcí.

Snímka: jat

Podľa materiálov na mestské zastupiteľstvo žiada oddelenie územného plánu v rámci zmeny rozpočtu 20-tisíc eur na spracovanie územného plánu zóny Michalský vrch. Samospráva plánuje začať s prípravou pozemkov na individuálnu bytovú výstavbu. V Kežmarku chýba lokalita na bývanie, voľných pozemkov je málo, a tak sa mnohí obyvatelia, ktorí chcú stavať dom, sťahujú do Malého Slavkova, Spišskej Belej-Strážok či iných miest a obcí, ktoré im ponúknu stavebné pozemky. Radnica hľadá riešenie, ako aspoň sčasti nasýtiť dopyt po parcelách.

Dobudujú ihrisko na Juhu

V rámci zmeny rozpočtu budú poslanci rozhodovať aj o navýšení kapitálových výdavkov vo výške 150-tisíc eur na zimný štadión ako príspevok pre Verejnoprospešné služby mesta Kežmarok. Tie by mali zabezpečiť modernizáciu sedačiek a zábradlia na štadióne. Peniaze by malo mesto presunúť z investičnej akcie dobudovania Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti, na ktorú bolo vyčlenených 1 590 000 eur, pre tento rok by tak dostalo o 150-tisíc eur menej.

Sedačky a zábradlia by mali stáť 150-tisíc eur. Snímka: mik

Návrh hovorí aj o 25 tisícoch  na úpravu dopadovej plochy na detskom ihrisku na Weilburskej ulici, plocha sa upraví gumenými rohožami na betónovom podklade. Poslanci rozhodnú o rozdelení dotácií pre športové kluby z rozpočtu mesta. Volejbalový klub MŠK OKTAN by mal získať tisíc eur, Mestský hokejový klub 1 100 eur a šachový oddiel MŠK KDV 900 eur.

Pribudnú kamery

Zastupiteľstvo sa bude zaoberať aj návrhom žiadosti o poskytnutie dotácie a spolufinancovania na doplnenie kamerového systému za 90-tisíc eur. Päť percent by malo zaplatiť mesto, dotácia má prísť z ministerstva vnútra. Kamery majú byť umiestnené na uliciach: Severná, Vyšný Mlyn, Huncovská, J. Kraya, Priekopa, Toporcerova, Kamenná baňa, Tatranská, Továrenská, Priekopa – Za hradbami a pri budove reduty.

V meste by malo byť bezpečnejšie. Ilustračná snímka: archív PN

Mala by sa navýšiť cena obedov pre seniorov, ktorí sa stravujú cez podpornú sociálnu službu jedáleň pre invalidných a starobných dôchodcov. Aktuálne za obedy platia 2,12 eura. Keďže v cene sú zahrnuté len ceny za potraviny, nie režijné náklady, po novom by ste za obed mali zaplatiť 2,42 eura. V prípade záujmu mesto zabezpečuje aj donášku obeda prostredníctvom oddelenia sociálnych vecí. Cena donášky obeda je 40 centov v pracovných dňoch, cez víkend a sviatky 80 centov.

Mestské zastupiteľstvo rokuje od 9.30 h v mestskom kultúrnom stredisku. Zasadnutie je verejné.

Jana TOMALOVÁ