Správy z kultúry: V Kežmarku bude festival karpatských Nemcov, vo Svite a Hranovnici Dni mesta a obce

Zistíte, čo sa sníva trpaslíkom

Radošinské naivné divadlo vám predstaví trpkú komédiu Stanislava Štepku. Nahliadnete v nej do utápajúceho sa manželstva i do zákulisia agentúry vyrábajúcej ľudové zábavné umenie pre nenáročné vrstvy. Podnikateľským umeleckým „trpaslíkom“ ide o to, aby sa všetci znížili na ich úroveň. Predstavenie uvidíte v stredu 19. júna o 16.30 a 19.30 h v Dome kultúry v Poprade. Za vstup dáte 17 eur. V mestskom divadle v Levoči sa Radošínci predvedú vo štvrtok 20. júna o 19.30 h. Vstupné je 22 a 24 eur.

Blíži sa festival karpatských Nemcov

Odhalením pamätnej tabuleFriedrichovi Haszlinskemu sa v piatok o 9.00 h na Hlavnom námestí v Kežmarku začne 24. ročník Medzinárodného festivalu karpatských Nemcov. O 11.00 h bude na ZŠ Kežmarok celoslovenské kolo v prednese v nemeckom jazyku. V sobotu 22. júna o 9.30 h na novom evanjelickom kostole odhalia tabuľu zavraždeným kežmarským karpatským Nemcom. Hlavný program sa začne o 11.30 h na hrade. Vystúpi FS Rozmarija, Lustige Jugend, Spitzenberg, TS Dunaharaszti či DH Sviťanka.

Mesto Svit oslávi tento víkend počas Dní mesta aj 85. výročie založenia mesta a spoločnosti Chemosvit. Ilustračná snímka: rov

Svit oslavuje založenie a Dni mesta

V duchu hesla „SVIT(á mi), preto separujem!“ si Svit v rámci Dní mesta pripomenie aj 85. výročie založenia mesta a spoločnosti Chemosvit. Program začne v piatok 21. júna o 11.00 h vystúpením miestnych a umeleckých škôl. Slávnostné otvorenie bude o 12.00 h, potom sa predstavia Podtatranskí Alexandrovci, Gordons či kapela Vidiek. V sobotu 22. júna vás od 14.00 h pobaví FS Jánošíček a Jánošík Junior, Ujo Ľubo z Košíc i bubnová šou Batida. O 20.30 h zaspieva Smola a Hrušky a o 22.00 h Hex.

Aj Hranovnica bude mať svoj deň

Areál Lúčka bude v sobotu hostiť Deň obce Hranovnica. Otvorenie bude o 15.00 h, následne sa predvedie MŠ Hviezdoslavova a DFS Kochmanik. O 16.00 h bude program pre deti, potom Jadranka, FS Kochman. O 18.30 h sa začne prvá časť tomboly, vystúpi skupina Traky. Druhá časť tomboly bude o 20.00 h. O 20.30 h ju vystrieda Abba revival a od 21.30 h vám zahrá DJ. Moderuje Dušan Kubaň. Deti do 15 rokov majú v sprievode rodičov vstup voľný. Ostatní zaplatia 1 euro. Tombola stojí 0,50 eura.

Kino Tatran uvedie film Podfukárky

Britský režisér Chris Addison vám prináša komédiu o okúzľujúcej Angličanke Josephine a jemne neohrabanej Američanke Penny. Vo svete plnom bohatých, sebavedomých a skazených mužov týmto dámam nejde o lásku, ale o peniaze. Profesionálna podvodníčka Josephine sa rozhodne zasvätiť Penny do tajov zvádzania a okradania mužov. Ich pomsta bude sladká. Snímku premieta popradské kino Tatran v sobotu 22. júna a v nedeľu 23. júna o 19.00 h. Dospelí za vstup zaplatia 5 eur, ostatní 4 eurá.