Správy z kultúry: V Kežmarku bude literárna súťaž a divadelný festival, v Studenci Deň obce

Kežmarok hostí literárnu súťaž

Pri príležitosti 750. výročia udelenia mestských práv vás mesto pozýva na 54. ročník Literárneho Kežmarku, venovaný Kežmarku a Spišu v krásnej literatúre. Vo štvrtok 13. júna sa pred budovou lýcea o 15.00 h uskutoční otvorenie súťaže a o 15.30 h vyhlásia výsledky a ocenia víťazov. O 18.30 h sa na Kežmarskom hrade stretnete s históriou v podaní divadla pri MsKS Kežmarok. V piatok o 8.30 h budú na SOŠ Garbiarskej besedy s porotou a o 9.00 h sa vám predstavia súčasné literárne osobnosti mesta.

Žiaci ZUŠ A. Cígera v scénke, ktorá predstavila víťazné práce. Snímka: archív PN

Studenec bude mať Deň obce

Jeho tretí ročník sa v sobotu 15. júna začne o 14.00 h v areáli Centra športu a kultúry v Studenci. Program otvorí vystúpenie hudobnej skupiny Country duo Weterani, nasledovať budú deti z Materskej školy v Studenci, dychová hudba Ordzovianka i hudobná skupina Golden Era Studenec. Potom si zasúťažíte vo varení gulášu a poteší vás i futbalový turnaj na multifunkčnom ihrisku či nafukovacia šmýkačka pre deti a diskotéka. Guláš pre občanov obce, ich príbuzných a rodákov obce bude zdarma.

Čaká vás festival Divadlenie

V nedeľu 16. júna a v pondelok 17. júna vám literárno-dramatický odbor ZUŠ Antona Cígera v Kežmarku v kultúrnom stredisku predstaví svoj nesúťažný festival Divadlenie 2019. Prvý blok sa v nedeľu začne o 14.30 h. Predvedie sa Tote tam zo ZUŠ A. Cígera. O 17.00 h vystúpi Trma vrma zo ZUŠ Spojená škola Letná Poprad. V pondelok sa prvý blok začne o 8.15 h. Okrem súborov Tote tam a Trma Vrma uvidíte aj Šťastlivca zo ZUŠ Poprad a DS „L“ zo ZUŠ Levoča. Vstupné je dobrovoľné.