V Štrbe upútali najmä výsledky Tomáša Gemzu

Posledný májový deň oceňovali Najlepších športovcov Štrby.

Spoločná fotografia ocenených za sezónu 2018/19. (Snímka: Pavol Jacko/TV Štrba)

Slávnostný ceremoniál bol určený pre Štrbanov, ktorí v sezóne 2018/19 dosahovali najlepšie výsledky. Tento rok bolo ocenených 18 športovcov. Na vyše 40-ročnú bohatú tradíciu bežeckého lyžovania v obci tentoraz nadväzovali Sebastián Ilavský, Branislav Zurian či Matej Juhás, tí zbierali medaily na Majstrovstvách Slovenska i Slovenskom pohári, ktorý Mária Danielová medzi staršími dorastenkami, dokonca, celkovo vyhrala. Vladimírovi Staroňovi neprekáža už ani pokročilejší vek a dosahoval zaujímavé výsledky vo veteránskej kategórii nad 65 rokov. Silný je v Štrbe aj hasičský šport, kde vynikali dve mladé dievčatá Lucia Bezáková s Frederikou Kičinovou, ale v Podtatranskej hasičskej lige i Kristína Tomková. Výborné výkony podávali i futbalisti Andrej Gavalier (U11) a medzi dospelými v VI. OMV lige PFZ aj Tomáš Hurajt.

Garaj je stálicou

Jiřina Šerfelová zase vynikala v nordic walkingu a na svetovom šampionáte v Poľsku skončila na piatom mieste. Nepovšimnuté nemohli ostať ani výsledky Slavomíra Nálepku v tanečnom športe, ktorý sa nestratil ani na súťažiach v zahraničí. Výborné výkony v tlaku na lavičke podával Lukáš Hyriak a štrbský galavečer si už nemožno predstaviť bez kickboxera Pavla Garaja, pre ktorého už sú slovenské tituly takmer samozrejmosťou, ale druhé husle nehrá ani na turnajoch európskeho či svetového významu. Nezabudlo sa ani na zdravotne znevýhodnených športovcov. Na kvalitných medzinárodných podujatiach sa darilo curlerovi Dušanovi Pitoňákovi, paracyklistovi Patrikovi Kurilovi, ale aj sledge hokejistovi Miroslavovi Pastuchovi.

Absolútnym víťazom sa stal bežec Tomáš Gemza. (Snímka: Pavol Jacko/TV Štrba)

Triumf Gemzu a Řeháčkovo zaradenie do galérie

Absolútnym víťazom sa stal bežec Tomáš Gemza, ktorý sa počas uplynulého roka pravidelne umiestňoval na stupni víťazov na rôznych pretekoch najmä v regióne, ale vyhral napríklad Trebišovskú desiatku, 16. priečku obsadil na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach a vyskúšal si aj triatlon v Šamoríne, kde bol členom víťaznej štafety. Do Galérie osobností v oblasti športu bol uvedený Gerhard Řeháček, ktorý vyše 10 rokov pracuje ako správca futbalového štadióna a multifunkčného ihriska v Štrbe. Počas futbalových exhibícií starých pánov či v priateľských zápasoch si neraz oblečie aj rozhodcovský dres.