Všetci kickboxeri sa z Levíc vrátili s medailami

Tri podtatranské kluby sa 8. júna zúčastnili Majstrovstiev Slovenskej republiky v kickboxe.

Bojovníci z PAGA Gym-u v Leviciach. (Snímka: archív PG)

Za popradský PAGA Gym nastúpila pätica bojovníkov. Pavol Garaj v disciplíne low kick triumfoval a po troch víťazstvách mal za titulom nakročené aj v K1. Už nasledujúci piatok však skúseného Štrbana čaká v Banskej Bystrici zápas o opasok profesionálneho majstra Slovenska, takže preventívne na finále nenastúpil a uspokojil sa aj s druhou priečkou. Perfektne sa darilo Samuelovi Hadzimovi i Barbore Mayerovej, ktorí brali po dva tituly. Medaily získali aj juniori, keď Alex Orolín skončil vo full contact druhý a Ján Mišalko v kicklight tretí.

Body Gym taktiež vyslal z Popradu do Levíc piatich fighterov. Najviac sa darilo Šimonovi Madejovi, ktorý trikrát vyhral a raz odchádzal ako porazený. Tituly získal vo full contact i v low kick a v K1 z toho bolo tretie miesto. Jedno prvenstvo vo full contact juniorov si vybojoval aj Dominik Vnenčák, ktorý K1 skončil tretí. O sile jeho úderov svedčí aj to, že dva duely vyhral na KO. Matúšovi Kraľovičovi patria dve druhé priečky a kadet Kristián Roth obsadil v kick light tretie miesto. Body Gym mal v hre taktiež jednu ženu – Ukrajinku Nataliju Kozačuk, ktorá získala striebro i bronz.

Nestratilo sa ani kvarteto z MŠK Goral Gym Kežmarok, ktoré sa sústredilo na disciplínu K1. Jediný senior Jozef Kolodzej bral striebro a bez medailí neostala ani trojica juniorov. Erich Abt obhájil titul a Marek Dolanský s Dávidom Piechom si v kategórii podelili tretiu priečku.

(mik)