Zberatelia euro souvenir bankoviek si prídu na svoje

Predaj euro souvenir bankoviek v Červenom Kláštore sa odkladá.

Nová Euro souvenir bankovka s motívom Popradu. Snímka: Euro Souvenir Slovensko

Pôvodne sa mal víkend bohatý na euro souvenir bankovky začať už v piatok v Červenom Kláštore, kde mali ísť do predaja hneď dve zberateľské bankovky. Po problémoch pri výrobe a dodávke bankoviek sa rozhodli organizátori odsunúť ich predaj na zatiaľ bližšie neurčený termín. O zrušení predaja informoval vydavateľ v utorok. Motívom bankoviek v Červenom Kláštore bude pltníctvo, na druhej bude dominanta – Kláštor kartuziánov.

V sobotu 22. júna sa začne aj predaj novej euro souvenir bankovky Poprad – erby mesta. Predaj začne o 9.00 h v Mestskej informačnej kancelárii na Námestí sv. Egídia v Poprade. Bankovka vyšla v náklade desaťtisíc kusov a predávať sa bude po tri eurá. Obmedzený bude len nákup bankoviek do čísla tisíc na päť kusov a rovnaké obmedzenie bude platiť aj pre sériové čísla 1 940 až 2 000. Mimo týchto čísel bude možné zakúpiť akékoľvek množstvo bankoviek.

Nová Euro souvenir bankovka s motívom Kežmarku. Snímka: Euro Souvenir Slovensko

Do tretice bude mať svoju euro souvenir bankovku aj Kežmarský hrad. Jej predaj sa začne v nedeľu 23. júna o 9.00 h priamo na Kežmarskom hrade a nebude viazaný na zakúpenie vstupenky. Aj táto bankovka vyšla v náklade desaťtisíc eur a predajná cena bude tri eurá. Čísla bankoviek od 201 do 1 000, ako aj ročníkové čísla 1 900 až 2 020 sa budú predávať po päť kusov, ostatné po 20 kusov.

(rov)