Krátke správy zo športu 26. týždeň

Basketbalistov povedie Chorvát Prtorič

Svitská Iskra formuje káder na novú sezónu. Klub sa po predĺženiach kontraktov s Avramovičom, Baldovským, Bizubom a Ivanom dohodol na pokračovaní so 17-ročným talentom Danielom Kubaským, ale i skúseným Romanom Findurom. Prvou novou tvárou sa stal srbský krídelník Aleksandar Jovanovič, ktorý mimo Balkán doteraz nepôsobil. Po odchode Michala Madzina muselo vedenie nájsť aj nového trénera a „medvede“ sa dohodli so 60-ročným Igorom Prtoričom, ktorý mimo Chorvátska ešte nekoučoval.

Mihoková bola v Kežmarku celkovo piata

Kežmarok Running Tour v piatok večer pokračoval Night Run-om na 7,4 km. Časom 37:20 min zvíťazil Slavošovčan Rastislav Sivák pred Petrom Ovšankom z Popradu a Staroľubovňanom Antonom Hudákom. V absolútnom poradí dobehla piata za 37:51 min najlepšia žena Timea Mihoková z Batizoviec. Domáca Vladimíra Figlárová bola druhá a Simona Čonková z Pečovskej Novej Vsi tretia. Medzi nordic walkermi sa z prvenstiev tešili Viktor Lapšanský zo Starej Ľubovne a Slavošovčanka Markéta Siváková.

Petruš bude mať nového asistenta

Popradskí futbaloví druholigisti majú v rámci krátkej letnej prípravy už za sebou tri prípravné stretnutia. V prvom zvíťazili v Šarišských Michaľanoch a minulý týždeň vďaka gólom Slebodníka remizovali v Michalovciach 1:1 a vyhrali v Karvinej 0:1. Keďže sa Mikuláš Dvorožňák stal športovým riaditeľom mládeže, post asistenta trénera zaujme Ivan Lapšanský z Podbrezovej. Prvou oficiálnou posilou je brazílsky útočník Lopez Da Silva Junior z Trebišova. V sobotu sa Poprad predstaví v Opave.

Na kraji dominovali Podtatranci

V Drienove sa 22. júna konala krajská súťaž dobrovoľných hasičských zborov a hasičského dorastu Prešovského kraja. Súťažilo sa v štafete na 8×50 m s prekážkami a požiarnom útoku s vodou. Spišský Štvrtok obhájil prvenstvo z roku 2017 medzi mužmi a tretie skončili Mlynčeky. Aj v kategórii žien sa najviac darilo Spišskému Štvrtku. Medzi dorastencami triumfovali Hranovničania a spomedzi dievčat boli najlepšie Ľubičanky. Na majstrovstvá Slovenska tak z kraja postúpili iba tímy spod Tatier.

Bežci mali na výber z dvoch tratí

Lomnická desiatka vo Veľkej Lomnici 23. júna napísala 2. ročník. Na 10-kilometrovej trati triumfoval Emil Drabik z MOK Mszana Dolina za 35:26 min a najrýchlejšou ženou bola s časom 50:31 min Beáta Kopčáková Seligová. Kategóriu nordic walking vyhral Ľubomír Gašpar z HC Tatry a zo žien sa najviac darilo Prešovčanke Paule Hricovej. Ak bolo 10 km pre bežcov priveľa, mohli si zvoliť 4-kilometrovú trať, ktorú s časom 14:15 min ovládli Spišiak Tomáš Kamas a Simona Čonková.