Krátke správy zo športu 27. týždeň

FK Poprad vystužil ofenzívu

Od 1. augusta prichádza pod Tatry srbský útočník Dragan Andrić. Prestúpil tu z konkurenčného Liptovského Mikuláša. V uplynulej sezóne dal tento ofenzívny hráč desať gólov v 25 zápasoch. Prvýkrát sa v drese Popradu predstavil v prípravnom zápase v Opave. V nedeľnom zápase podľahli Popradčania Opave 2:0. V lige sa predstaví až v 3. kole. Členov Futbalového klubu Poprad čaká do začiatku sezóny ešte aj konferencia. Hlavným bodom rokovania 15. júla bude voľba správnej rady a kontrolnej a revíznej komisie.

Hasičky zo Sp. Štvrtku sú najlepšie

V Kysuckom Novom Meste sa predposledný júnový víkend konali majstrovstvá Slovenska dobrovoľných hasičov dorastu i dospelých v štafete a požiarnom útoku s vodou. Dorastenci z Hranovnice skončili s časom 98,59 s na druhom mieste. Ľubické dorastenky sa umiestnili na ôsmej pozícii. Medzi mužmi skončil Spišský Štvrtok na druhom mieste s časom 89,63 s. Najvýraznejší úspech dosiahli ženy zo Spišského Štvrtku, ktoré sa stali majsterkami Slovenska s časom 106,65 s.

Popradský fanklub vyhral turnaj

Na popradskom zimnom štadióne sa počas predĺženého víkendu uskutočnil hokejbalový turnaj hokejových fanklubov – Memoriál Ľuboša Gregora. Na 14. ročníku sa zúčastnilo desať tímov z celého Slovenska. Vo finále si domáci poradili so Skalicou 2:0. Na treťom mieste skončila Nitra, ktorá zdolala Martin 1:0. Najlepším brankárom turnaja sa stal Martin Vlček zo Skalice, obrancom Pavol Brat z Nitry, útočníkom Matúš Lipták z Popradu a najlepším hráčom celého turnaja Radovan Drgoň zo Skalice.

Poznáme termíny duelov v príprave

Hokejový klub Poprad už pozná termíny i mená súperov v príprave pred novou extraligovou sezónou. Prvý zápas odohrajú „kamzíci“ 1. augusta v Liptovskom Mikuláši, 6. augusta je na programe odveta na domácom ľade. O dva dni privítajú tím Comarch Cracovia. V dňoch 17. a 18. augusta odohrajú dva zápasy na ľade Sheffield Steelers. Nasledovať budú zápasy Tatranského pohára v dňoch 23. až 25. augusta, kde sa stretnú s Michalovcami a Nice. Posledné dva augustové dni absolvujú „kamzíci“ Riviera cup.

Svit angažoval Jalena Nesbitta

Iskra Svit získala do svojho tímu prvú zámorskú posilu. Je ňou 25-ročný americký krídelník Jalen Nesbitt. Absolvent americkej univerzity North Florida odštartoval svoju profesionálnu kariéru v sezóne 2015/2016. Začínal v luxemburskom tíme BBC US Hiefenech Heffingen. Neskôr pôsobil aj v Španielsku. V predchádzajúcej sezóne hral za španielsky klub Agricola Villarrobledo CBV. Nesbitt je po Avramovičovi a Jovanovičovi tretím legionárom vo Svite.