Krátke správy zo športu 28. týždeň

Drobná bojovala na Univerziáde

V prvej polovici júla sa v Taliansku konala 30. svetová letná Univerziáda, na ktorej nechýbal ani ženský basketbal. Slovensko obsadilo spomedzi 16 tímov 12. priečku a reprezentovala ho aj Sviťanka hrajúca za Young Angels Košice Dominika Drobná: „Ostali za nami väčšie krajiny ako Kanada, Ukrajina či Mexiko. Mali sme však problém, že súbežne mala sústredenie aj reprezentácia žien, takže sme nemali takú prípravu ako napríklad Austrália. Bola to však pre nás skvelá skúsenosť a super zážitok.“

Futbalisti končia letnú prípravu

Popradčania už absolvovali všetky prípravné zápasy, ktoré odohrali iba u súperov. Minulú stredu vyfasoval v maďarskom Miškovci prídel 6:1, keď čestný úspech zaznamenal mladík Tibor Slebodník. Zverenci Mareka Petruša v sobotu cestovali do Poľska, aby klubu Stal Mielec pomohli osláviť 80 rokov tamojšieho futbalu a odohrali tam dva 45-minútové duely. Hiszpania AFE gólom Grešáka zdolali 1:0, no domácim podľahli 2:0. Liga im štartuje už v sobotu a v Slovnaft Cup-e sú nasadení do 2. kola.

Popradské plavkyne v Európe

Natália Králová z KP Aquacity Poprad sa na Zlatých pieskoch v Bratislave v závere júna stala vicemajsterkou Slovenska v diaľkovom plávaní na desaťtisíc metrov, vďaka čomu sa v auguste predstaví aj na európskom šampionáte v Česku. Tamara Potocká má už za sebou Majstrovstvá Európy v Rusku, kde na 50 m motýlik skončila tri stotiny za finále deviata a na 50 m voľným spôsobom 24. Štartovala aj v dvoch štafetách, kde obsadila 13., ale na 4 x 100 m voľným spôsobom i fantastické 6. miesto.

Štrba doma obhájila prvenstvo

V rámci Podtatranskej hasičskej ligy sa 7. júla konal 16. ročník súťaže dobrovoľných družstiev O pohár starostu obce Štrba. Medzi ženami obhájili minuloročný triumf domáce Štrbianky pred Gánovčankami a Liptovskou Tepličkou. Kategóriu mužov ovládlo Hybe, druhá skončila Tatranská Lomnica a tretí Spišský Štiavnik. Ďalšia obhajoba minuloročného prvenstva sa podarila dorastencom z Batizoviec pred Hranovnicou a Novou Lesnou. Súťaž dievčat vyhralo Spišské Bystré.

V Hranovnici aj v Hozelci budú spomínať

Lekár a futbalový nadšenec Marek Rigda tragicky zahynul pri leteckom nešťastí v roku 2015 a v Hozelci sa v sobotu od 11.00 h už štvrtýkrát na jeho počesť uskutoční žiacky futbalový turnaj. Okrem domácich sa predstavia aj tímy zo Spišského Štiavnika, Gánoviec, Šváboviec, Hôrky, Spišského Bystrého, Harichoviec a Spišského Štvrtka. Memoriál Eduarda Benku v Hranovnici napíše v nedeľu od 9.00 h 43. kapitolu. Turnaj otvorí derby Hranovnica – Vikartovce a kvarteto vytvára aj Kežmarok či Svit.