Krátke správy zo športu 29. týždeň

„Kamzíci“ už trénujú na ľade

Na popradskom zimnom štadióne sa ešte pripravuje ľad, ale hokejisti (Slováci, pozn.) už v pondelok prvýkrát vykorčuľovali na tréning aspoň v Spišskej Novej Vsi. Doma by mohli trénovať od piatka. Nebude to však už s Dávidom Bondrom, ktorý sa upísal čínskemu Kchun-Lun Red Star v KHL. Marcel Petran bude pôsobiť v Liptovskom Mikuláši. Zbrojí už aj bratislavský Slovan, kam by si to mohol namieriť ďalší bývalý „kamzík“ Jindřich Abdul, popradský odchovanec Vandas či kežmarský rodák Denis Godla.

„V nebi“ boli prví Jurčo a Šoltysová

V stredu sa v amfiteátri v Liptovskej Tepličke konal 5. ročník Behu po schodoch do neba. Bežalo sa síce iba 300 m , no pretekári museli po stovke na asfalte zdolávať vo „vyraďovačkách“ od kvalifikácie cez semifinále až do finále aj trávnaté kaskády. Najrýchlejší čas 1:14 min dosiahol práve finálový víťaz Miroslav Jurčo, druhý skončil Štefan Gahura a tretí Martin Mlynár. Záverečným časom 1:44 min medzi ženami triumfovala Ivana Šoltysová pred Luciou Kravčákovou a Ingrid Jurčovou Pitoňákovou.

Slováci sú najsilnejší v Európe

Na Štrbskom Plese sa v sobotu zišli najsilnejšie zmiešané dvojice z Európy v rámci 9. ročníka Štrbskej športovej smršte. Ťahal sa ťahač, dvíhala sa kláda či náprava, robili sa mŕtve ťahy s autom i nápravou, prehadzovala sa kamenná guľa a na záver sa kombinovalo prenášanie vreca a dvíhanie 65-kilovej jednoručky. Titul obhájila slovenská dvojica František Piros a Jana Vašková (28 b), druhí skončili Ukrajinci Iljin-Kašperska (25 b) a bronz patrí Rumunom Kasagranda-Gemaneu (17 b).

Prvenstvo, no bez boja, patrí domácim

Nedeľa v Hranovnici patrila 43. ročníku Memoriálu Eduarda Benku. Turnaj štyroch futbalových tímov otvorilo derby, v ktorom Hranovnica porazila Vikartovce 9:2 a Kežmarok zdolal Svit 7:2. V súboji starých pánov sa z víťazstva 4:1 nad domácim výberom tešilo Spišské Bystré. Súboj o tretie miesto zvládol Svit 4:1 a pre nepriazeň počasia Kežmarčania nenastúpili na finále. Vyhrala teda Hranovnica, odkiaľ je aj najlepší strelec s piatimi gólmi Michal Mičko i najlepší hráč turnaja Juraj Kšenzakovič.

Šuňavčanom sa doma nedarilo

Podtatranská hasičská liga 14. júla pokračovala 7. kolom na 28. ročníku O putovný pohár starostu obce Šuňava. Vlaňajšie prvenstvo medzi mužmi do 35 obhájilo Spišské Bystré pred Spišskou Sobotou a Veľkou. Vlkanovčanky (okr. Banská Bystrica) zvíťazili v kategórii žien. Druhé boli Gánovčanky a tretie Štrbianky. Medzi veteránmi nad 35 rokov triumfovali Spišskosobotčania a Batizovčanky. Nechýbal ani hasičský dorast, kde vyhrali dievčatá zo Spišského Bystrého a chlapci z Hranovnice.