Krátke správy zo športu 30. týždeň

Do Svitu prichádza duo Američanov

Basketbalistom BK Iskra Svit sa 5. augusta začína príprava na nový ročník najvyššej slovenskej súťaže. Nový kormidelník Igor Prtorič bude môcť počítať aj s dvojicou legionárov, ktorú klub oznámil minulý týždeň. Pod kôš prichádza 23-ročný univerzál Phil Carr, ktorý sa vďaka výbornej univerzitnej kariére v minulosti dostal do hľadáčika klubov NBA, ale medzi elitou nikdy nehral. Post rozohrávača zaujme 25-ročný Isaiah Johnson, ktorý už má európske skúsenosti z Portugalska či Španielska.

Nohejbalový turnaj ukončil dážď

Na multifunkčnom ihrisku v Litmanovej sa 21. júla konal 14. ročník nohejbalového Memoriálu Františka Arendáča, na ktorom sa zúčastnilo 12 dvojíc. Hralo sa v troch skupinách, no silný dážď turnaj predčasne ukončil. Po dvoch kompletných kolách sa z prvenstva tešil domáci Gabriel Sikorjak s Marekom Hulínom zo Svitu. Druhí skončili Sviťania Peter Štefaňák s Mariánom Kleinom, Jakubanec Ján Štucka s Jánom Polanským obsadili tretiu a domáca dvojica Marek Arendáč – Michal Hlinka štvrtú priečku.

V Strážkach mali dvoch víťazov

Predposledný júlový víkend v Spišskej Belej-Strážkach patril 21. ročníku volejbalového Belá mix volley cup-u. Zúčastnilo sa ho trinásť zmiešaných družstiev z rôznych častí Slovenska od Nitry až po Svidník, no aj ich trápilo počasie a aj volejbalisti skončili v nedeľu ešte pred finálovými bojmi. Po prvýkrát v histórii tak museli organizátori o víťazovi rozhodovať za „zeleným stolom“. Prvé miesto nakoniec udelili obom finalistom – Sayonara z Popradu a prešovskému V skutku solídne.

Najviac to padalo Strišovskému

V Spišskej Belej sa taktiež 21. júla konal 18. ročník Belianskych jedenástok. Princípom súťaže je postaviť sa voči brankárovi z MŠK Slavoj Spišská Belá a premeniť čo najviac penált. V kategórii mužov triumfoval Aurel Strišovský pred Matejom Belončákom a Erikom Jurčákom. Angelika Strišovská zvíťazila medzi ženami, kde Vanda Kniesznerová skončila druhá a Daniela Čabanová tretia. Medzi deťmi vyhral Erik Pisarčík pred Dávidom Jurčákom a Sebastiánom Kurajom.