Martin Ďurčo ml. triumfoval v dvojhre i štvorhre

ATP Challenger sa síce presťahoval do Bratislavy, ale cez víkend sme tu mali 7. ročník turnaja O pohár primátora mesta Poprad.

Igor Lupták. (Snímka: mik)

„Tenisti sa nám obmieňajú, veď napríklad teraz sme tu mali manželov z Piešťan, prišli aj zo Spišskej Belej či Tatier, ale väčšinou sem chodí takých 20-30 skalných. Väčšinou ide o amatérov, ale niektorí hrávame aj súťaž neregistrovaných tenistov, ale máme aj členov MŠK Poprad-Tatry či ŠTK Poprad-Veľká,“ ozrejmil obsadenie organizátor a predseda MŠK Poprad-Tatry Igor Lupták, ktorý turnaj každoročne rozdeľuje do piatich kategórií.

Martin Ďurčo ml. (Snímka: mik)

Ďurčo si dal do tela

Všade kraľovali domáci Popradčania. Dvojhru mužov ovládol Martin Ďurčo ml., keď vo finále zdolal Jozefa Galajdu 6:1 a 6:4. Tretiu priečku obsadil Róbert Fabry. Do dvojhry žien sa prihlásilo len päť účastníčok, ktoré nehrali v pavúku, ale každá s každou na tabuľku. Triumfovala Sofia Bajusová pred Kristínou Rusnákovou a Ľubou Dankovou. Vo finále veteránov nad 50 rokov porazil Igor Lupták Michala Vasiľka 6:3. Stanislav Čistý skončil tretí. Nechýbali ani štvorhry. V mixoch sa tešili Bajusovci po tesnom finálovom víťazstve 7:6 nad dvojicou Ďurčo ml.–Rusnáková a tretie miesto berú Berko s Juskovou. Celé dvojdnie sa skončilo finálovým duelom mužských deblov, ktoré opanovali Vasiľko s Ďurčom ml. výsledkom 6:2 proti dvojici Lupták-Trabalka. Zápas o tretie miesto zvládli lepšie Petrik s Fabrym. „Turnaj bol veľmi ťažký, pretože v strašne teplom počasí som hral vo všetkých kategóriách. Absolvoval som asi najviac zápasov zo všetkých a poriadne som sa vytrápil. V závere som už išiel na rezervu, ale zvládol som to. Najnáročnejší bol mix, pretože tam rozhodovalo pár loptičiek, takže náročné aj na psychiku. Zvíťazili sme už tretíkrát, v štvorhrách je to prvý a v dvojhre môj druhý triumf. Vyhral som ju predminulý rok a vlani som neuspel vo finále,“ opísal svoje dojmy Martin Ďurčo ml.

Bodka za turnajom. (Snímka: mik)

Hodnotenie organizátora

„Podujatie bolo veľmi úspešné, mali sme krásne počasie, dobrú účasť, odohrali sme takmer dva celé dni. Zvíťazili, samozrejme, tí najlepší. Obzvlášť ma teší, že sa mi podarilo revanšovať za minuloročné finále, kde som podľahol Mišovi Vasiľkovi, ale teraz som ho porazil. Máme ambíciu to na budúci rok rozšíriť a trošičku sprofesionalizovať. Radi by sme sa zaradili do kalendára Slovenského tenisového zväzu, čím by sme do hlavnej súťaže prilákali vyššiu kvalitu,“ vyjadril sa Igor Lupták predseda MŠK Poprad-Tatry, ktorý zastrešuje výkonnostný a v juniorských kategóriách aj vrcholový tenis v rámci regiónu.

Michal KLEIN