Pod Tatrami mal kemp aj londýnsky Arsenal

Po mládežníckych výberoch Manchestru United do NTC Poprad zavítal ďalší anglický veľkoklub.

Fotografie zo zápasu Arsenal Londýn U23 – Slavia Praha U23. (Snímky: mik)

Jan Telensky, ktorý je majoritným vlastníkom Aquacity Poprad, tentoraz pozval na sústredenie londýnsky Arsenal, ktorého akadémiu vedie niekdajší stopér klubu a majster sveta z roku 2014 s Nemeckom Per Mertesacker: „Mali sme tu tímy do 23 a do 18 rokov, kde však boli aj 15-roční futbalisti. Obe družstvá sa pripravujú na novú sezónu a prišli spolu, pretože zopár chlapcov z U23 je s prvým tímom v Amerike. Ja som tu robil takmer všetko, ale veľmi som si to užil. Podmienky tu boli absolútne fantastické. Hotel tesne vedľa štadióna a k dispozícii sme mali aj tréningové ihrisko. Veľa sme trénovali, ale odohrali sme aj tri dobré zápasy.“

O výsledky im nešlo

Výber do 23 rokov ešte 12. júla v NTC Poprad po góloch Prokopca, Daoa a Amblera podľahol rovesníkom z pražskej Sparty 0:3 (0:1). Osemnástke sa darilo v utorok viac, keď gólmi Lainga,Greenwooda a Plangea zdolalaSlovan Bratislava U19 3:1 (1:0). Za „belasých“ skóroval Lavrinčík. Sústredenie vyvrcholilo ďalšou konfrontáciou tímov do 23 rokov, v ktorej Arsenal remizoval s pražskou Sláviou 1:1 (0:0),keď sa presadil Pražan Douděra a vyrovnal Taylor-Hart. „Nepozeráme sa príliš na výsledky, ale skôr na to, aby chlapci dostali čo najväčšiu možnú minutáž. Nemáme žiadne zranenia, takže sme tu zažili veľmi dobrý týždeň. Bolo to fantastické od prvej chvíle, čo sme pristáli a vstúpili sme do tohto prostredia. Je to pre nás pekná skúsenosť, takže existuje slušná šanca,že sa sem vrátime. Ľudia na Slovensku a v Poprade nás skutočne rešpektovali a nechali nás dýchať, trénovať a robiť všetko preto, aby sme boli fit. Cítili sme sa vítaní, ale najlepším momentom bolo, že chlapci si tu mohli zahrať futbal,“ hodnotil Mertesacker.

Zostava Arsenal U23: James Hillson, Matthew Dennis, Redouan El Idrissi, Matthew Smith, harrison Clakre, Mazeed Ogungbo, Nathan Tormey, Jordan McEneff, Folarin Balogun, Sam Greenwood, Trae Coyle, Levi Laing, Thomas Smith, Miguel Azeez, Jason Sraha, Joseph, Olowu, Kido Taylor-Hart, Stan Flaherty, Alfie Matthews, Ben Cottrell, Xavier Amaechi, Tolaji Bola, Ryan Alebiosu. (Tréner: Steve Bould).

Zostava Arsenal U18: Hubert Graczyk, Matthew Dennis, Joe Lopez, Miguel Azeez, Levi Laing, Jason Sraha, Alfie Mtthews, Stan Flaherty, Sam Greenwood, Charlie Patino, Kdo Taylor-Hart, James Hillson, Luke Plange, Malcolm Ebowei, Nathan Butler, Marcelo Flores, Zak Awe, Henry Jeffcott, Taylor Foran, Zane Monlouis, Ryan Alebiosu. (Tréner: Ken Gillard).

Ďalšia dvojica na lane

Pod Tatry však tradične chodí akadémia konkurenčného Manchestru United, ktorá tu už tento rok vo februári bola, no mala by sa vrátiť v októbri a odohrať aj zápas s FK Poprad. Telensky rokuje aj s ďalším anglickým i talianskym klubom o kempoch na budúci rok.

Michal KLEIN