Správy z kultúry: Kežmarok vás do piatku baví divadelným festivalom, cez víkend vás potešia i Folklórne slávnosti Pod Kráľovou hoľou

Kežmarok vás baví divadlom na hrade

V rámci Letného divadelného festivalu na Kežmarskom hrade dnes, v stredu 24. júla, o 16.00 h divadlo Ramagu poteší deti rozprávkou Kráľove nové šaty. Piešťanské divadlo Dino uvedie vo štvrtok komédiu Drápačky, ktoré počas driapania nájdu almanach o slovenských dejinách. Hore i dolu bez – príbeh inšpirovaný reálnymi zážitkami kladzianske divadlo predstaví v piatok. Všetky hry okrem rozprávky uvidíte o 20.30 h za vstupné 6 eur. Za rozprávku dáte 2 eurá.

Blížia sa dni Spišskej Starej Vsi

Program v rámci 13. ročníka dní mesta sa začne v sobotu o 8.00 h v areáli za telocvičňou ZŠ. V amfiteátri za kultúrnym domom nájdete o 17.00 h rozprávku O hlúpom Janovi. V reštaurácii Nova bude o 20.00 h tanečná zábava s kapelou Alesis. V nedeľu o 9.00 h bude pri reštaurácii Nova Staroveský jarmok i Putovná varecha – súťaž vo varení gulášu. O 10.30 h si tam zasúťažíte v streľbe a o 14.30 h vám v amfiteátri udelia ocenenia, vyhodnotia súťaže a vystúpia Duchoňovci či Rusín Čendeš Orchestra.

Folklórne slávnosti Pod Kráľovou hoľou v Liptovskej Tepličke. Snímka: rov

Pod Kráľovu hoľu opäť príde folklór

Už 24. ročník slávností v Liptovskej Tepličke sa začne v amfiteátri na Magadzine v sobotu o 15.00 h. Predstaví sa FSk Šuňava či DFS Zaolzioczek. O 17.00 h uvidíte program k výročiu FSk Tepličan, potom vystúpi FS Vargovčan a o 19.30 h vám zahrá Hrdza. V nedeľu o 13.00 h pôjde obcou alegorický sprievod. O 14.30 h sa predvedie FSk Heľpan alebo FSk Vikartovčan a neskôr i FS Vršatec či FS Železiar. Nájdete tu i tombolu, výstavy, ukážky remesiel. Vstupné na deň je 4 eurá, permanentka stojí 7 eur.

Hrad Ľubovňa hostí hradné slávnosti

Hradné slávnosti sa od piatku do nedele uskutočnia pod názvom Kráľovská koruna v ženských rukách. V rámci programu v pravidelných vstupoch o 11.00, 13.00, 15.00 a 16.30 h uvidíte prešovskú šermiarsku skupinu Sarus, brušné tanečnice a sokoliarov sv. Bavona zo Štiavnických Baní. V piatok je pre vás navyše na hrade pripravená nočná prehliadka. Legendu o Hedvige a Márii si vypočujete o 21.00, 21.15, 21.30 a 21.45 h. Na pieskovú animáciu a ohňovú šou sa môžete tešiť o 22.00 h. Vstupné je 5 eur.

Na plese zažijete Benátsku noc

V sobotu 27. júla zavládne na Štrbskom plese po šiesty raz Benátska noc. Od 17.00 do 22.00 h sa o romantickú atmosféru postarajú benátske masky, spišskonovoveské Živé sochy i člnkovanie na plese. Hudobné vystúpenie vám predvedie Richard Rikkon a Berco Balogh či akordeónový orchester Vladimíra Košíka. V rámci programu tiež uvidíte divadelné i animačné predstavenia a čakajú na vás aj talianske vína a ďalšie špeciality. Vstup na podujatie je zdarma. Počet lístkov na člnkovanie je obmedzený.