Futbalisti spod Tatier chvíľu viedli tabuľku II. ligy

Popradčania sa už v piatok predstavili na Horehroní v Podbrezovej.

Fotografie zo zápasu v Podbrezovej. (Snímky: FK Poprad)

Druholigová sezóna sa už síce rozbehla, ale prestupové okno je stále otvorené, čo FK Poprad využil. Do mužstva po Srbovi Draganovi Andrićovi a Brazílčanovi Lopezovi Da Silva Juniorovi prichádza ďalší „kanárik“. Mladý Arthur Angelo Legnani z Ružomberka bude pod Tatrami hosťovať do konca sezóny. „Arthur je typický Brazílčan, silný na lopte, rýchly, nemá problém jeden na jedného. Vie hrať na krídle na oboch stranách,“ vyjadril sa pre fkpoprad.sk športový riaditeľ klubu Stanislav Šesták. K tímu sa síce oneskorene, ale predsa rozhodol vrátiť aj Španiel Arevalo a vedenie pracuje aj na ďalšom srbskom útočníkovi a Ukrajincovi, ktorého zdravotný stav je však neistý.

Spoza pokutového územia

„Orlov“ čakal už v piatok zápas na štadióne exfortunaligistu v Podbrezovej, kde po domácej súťažnej premiére opäť v základnej zostave nechýbal Junior, ale na súpiske už boli aj Arevalo s Arthurom. Popradčania boli od úvodu omnoho ofenzívnejší a domáci brankár Macej sa musel mať na pozore. Najskôr musel vyškriabať Jančovu krížnu prízemnú strelu spoza šestnástky a hádzal sa aj po Juniorovej, no tá nemierila presne. Keď sa Jančo po zisku lopty uprostred ihriska snažil vysunúť Slebodníka, mladého útočníka síce zastavil Kiwior, no loptu nešťastne pristavil práve Jančovi, ktorý z prvej trafil parádny „angličák“ pod brvno. Podbrezovčania mali iba náznaky príležitostí, podobne ako Kukoľ po polhodine. Popradskému krídelníkovi sklepol loptu Maslo, Kukoľ sa do nej z vyše 20 metrov viac-menej propagačne oprel ľavačkou a Macej mal „deravé“ rukavice.

Dorazil ich Kukoľ

Domáci pôsobili nervózne, čo Malecovi zjednodušovalo situáciu a o to ľahšie riešil spomínané náznaky šancí. Tréner Veselý preto cez prestávku zmenil rozostavenie a do hry poslal dvojicu čerstvých futbalistov, ale kosa padla na kameň. Po nádhernej kombinačnej akcii udreli opäť hostia. Kukoľ na pravom krídle vyzvŕtal trojicu súperov, vyslal do nábehu Janča, ten priťukol Slebodníkovi, ktorý nabil na hranicu šestnástky opäť Kukoľovi, a ten trafil presne k ľavej žrdi. Pre „železiarov“ to bol klinec do rakvy a keby štipľavé strely Slebodníka a Zošáka nevytesnil výbornými zákrokmi Macej, rozdiel mohol byť aj vyšší než 0:3. Na záverečné minútky ešte za Podtatrancov po prvýkrát nastúpil aj Arthur. Vďaka druhému víťazstvu v dvoch kolách sa Poprad vyšvihol na najvyššiu priečku v tabuľke, ktorú mu však v nedeľu o skóre uchmatla ružomberská rezerva, keď Liptáci porazili Komárno.

Padnime z hrušky

„Počas týždňa sme sa na súpera dobre pripravili. Pomohol nám rýchly gól Janča. Dôležité bolo, že v defenzívnej činnosti sme hrali bezchybne. Súper si nevytvoril vážnejšiu gólovú príležitosť. Domácim sme stále podkurovali, druhý gól nás ešte viac upokojil. Cez prestávku sme si povedali, že chceme vyhrať aj druhý polčas, čo sa nám podarilo. Po treťom góle bolo o osude stretnutia rozhodnuté. Aj keď vždy sa dá hrať lepšie, som spokojný s individuálnymi výkonmi. Dali sme pekné góly, teší ma aj nula vzadu,“ povedal pre klubový web tréner Popradčanov Marek Petruš a doplnil ho gólman, ktorý počas dvoch duelov ešte neinkasoval, Ján Malec: „Toto víťazstvo chutí nádherne. Každé jedno si treba vážiť, hlavne na začiatku sezóny, kedy sa každé mužstvo potrebuje zohrať. Strelili sme tri góly, vzadu sme ostali s čistým štítom. Očakával som, že Podbrezová bude chcieť hrať futbal, má mladých hráčov. Boli sme efektívni v koncovke, ukázala sa aj naša skúsenosť. Vstup do sezóny nám vyšiel, ale ako povedal v šatni „Zoši“ – padnime dolu z hrušky, vyhrali sme prvé dva zápasy, čaká nás ďalší súper.“